ЦСКА леко открехна вратата за бърза раздяла с Томислав Стипич след срамната загуба с 0:3 от Спартак Варна, пише "Труд".
„Поведението на футболисти, треньори и ръководство няма да се повтори“, обеща изпълнителният директор Филип Филипов, извинявайки се на феновете.
ЦСКА изигра един от най-позорните мачове в историята, като въпросителните от началото на сезона са много повече от решенията, стигнали до обществеността. Вече половин година реално „червените“ играят без централен нападател.
Всяка седмица или Стипич, или някой от изпълнителните директори Филипов и Стоян Орманджиев обещават, че „деветката“ идва. След проваления сезон отборът излиза само с двама купени нови футболисти – вратаря Иван Дюлгеров и косоварския защитник Ломбарди Делова.
Няколко часа преди официален мач в продължение на час треньорът беседва и се снима с фенове далеч от отбора си. Обяснението на изпълнителните шефове за забавената селекция е търсенето на футболисти с профили, които отговарят на амбициите на ЦСКА.
А всъщност Стипич, който не е честно да бъде съден за три мача, също е далеч от въпросния профил без нито един трофей в кариерата си. Футболните правила обаче сочат, че наставникът винаги първи „обира пешкира“, колкото и майсторски да си играе с фенската любов.
Стипич разкритикува отбора си, че не присъствал на терена във Варна, както... той не присъстваше при него в немалка част от деня на мача. „Имаше нещо погрешно в подготовката ни за мача – продължи хърватинът. - Бяхме като деца. Не е въпрос на липсата на нови футболисти.“
За първия си двубой – 0:1 срещу „Лудогорец“ в Разград, новият треньор на ЦСКА получи много похвали. Но „червените“ не демонстрираха нищо от въпросните първи 45 минути през сезона в следващите минути.
В групата на ЦСКА въобще не попадат нарочените за гонене скъпоплатени Амос Юга, Брадли де Нойер и Емануел Шакич. Триото отказва споразумение за разтрогване на договорите.







Благомир Коцев от Берлин за протестите: Победата е на българите
Съдът ще гледа две от мерките на задържаните при протеста на 1 декември
Манчестър Сити победи Реал в Мадрид и постави Алонсо на дузпата
Пуснаха на свобода сръбския наркобос Сретан Йосич
Мъж паркира Ferrari на балкона си, за да разбере, че Виена не е Дубай
С кого ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Zuffa Boxing стартира с първо шоу ден преди UFC 324 в Лас Вегас
Българската федерация по канадска борба отличи най-добрите си състезатели за 2025
Важна сбирка на българския бокс
Клариса Шийлдс се завръща за реванш с Франшон Круз-Дезурн на 22 февруари
Нарушения на дишането по време на сън
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Коментари
Напиши коментар23:11 | 6 авг 2024 г.
11:52 | 6 авг 2024 г.
09:30 | 6 авг 2024 г.
23:55 | 5 авг 2024 г.
23:20 | 5 авг 2024 г.
22:26 | 5 авг 2024 г.
21:52 | 5 авг 2024 г.
21:34 | 5 авг 2024 г.
20:51 | 5 авг 2024 г.
18:58 | 5 авг 2024 г.
Напиши коментар