Без никакво съмнение най-интригуващ днес ще бъде сблъсъкът между Левски и ЦСКА. Срещата на Националния стадион „Васил Левски“ започва в 15:00 часа и ще се следи пряко в Gol.bg.
Левски и ЦСКА ще се сблъскат за юбилеен 220-и път във всички турнири.
Никой от офанзивните футболисти на Левски няма голове в дербито. В същото време голмайсторът на армейците Йоанис Питас се разписа още в дебюта си в мач номер 1 у нас със страхотно изпълнение, оставило безпомощен Матей Маркович. Лятното попълнение Сантяго Годой пък досега е срещал сините три пъти с екипа на Берое и има позитивен баланс от две победи и една загуба, пише "Тема Спорт".
Нещо повече – 24-годишният аржентинец се е разписал и за двата успеха. Головете му – при 2:1 в Стара Загора през октомври 2023 г. и 2:0 на „Герена“ през октомври 2024 г., дойдоха след като получи топката около центъра на терена, проби до наказателното поле и преодоля хладнокръвно вратаря. Изпълнения, които превърна в своя запазена марка под Аязмото, но се затруднява да ги пренесе в Борисовата градина.
Но дали точно вечното дерби и обстоятелството, че ЦСКА няма да играе срещу дълбоко прибран съперник, няма да се превърнат в трамплин за голмайстора на първенството за миналия сезон? Годой все още търси формата си с червения екип, но се разписа два пъти от дузпа в миналия кръг срещу Монтана и головете със сигурност са му дали допълнителна увереност.
Йоанис Питас вече има 16 попадения във всички турнири след трансфера си в ЦСКА през зимата, а с 3-те за националния отбор Кипър, се е прицелил в преминаването на кота 20 за трета поредна календарна година. Той пристигна в Борисовата градина с визитката на човек за големите мачове и доказа това още в дебюта си във вечното дерби. 29-годишният стрелец има 8 гола в 18 мача срещу гранда АПОЕЛ с екипа на Аполон Лимасол, а в Швеция вкарва 3 пъти в 3 шампионатни издания на дербито между АИК Стокхолм и Юргорден.
Питас и Годой са отбелязали 8 от последните 11 попадения на ЦСКА в първенството и предвид добрите им спомени от срещите с Левски, именно от тях трябва да се очаква най-голямата заплаха за вратата на Светослав Вуцов днес.








3 зодии се радват на успех на 30 юни 2026 г.
Централна емисия
Централна емисия
Любовта им няма край: Дуа Липа и Калъм Търнър с поредното романтично бягство
Китай демонстрира ключов пробив в разработката на изтребител от шесто поколение
МЗ за гладната стачка на проф. Шиварова: Няма да допуснем пациенти да се превръщат в заложници
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментар21:10 | 8 ное 2025 г.
09:42 | 8 ное 2025 г.
08:32 | 8 ное 2025 г.
Напиши коментар