Ръководството на ЦСКА активно подготвя лятната селекция, като отново се очакват сериозни кадрови промени. Новопривлечените футболисти вероятно ще бъдат между четирима и шестима. Основен приоритет за „червените“ е подсилване на ключови позиции, сред които изпъква нуждата от класически плеймейкър.
В клуба държат да привлекат креативен халф, който да организира играта – роля, която от години остава незапълнена. Като водещ вариант се разглежда чуждестранен футболист с доказани качества. За последно подобна фигура в състава бе Тиаго Родригес, а през настоящия сезон тимът не разполага с типичен №10.
Поради новото изискване за участие на млади български състезатели до 23 години, от ЦСКА планират да привлекат и перспективни родни таланти. Сред обсъжданите имена попадат Ивайло Чочев и Диниш Алмейда от Лудогорец Разград.
Очакват се и раздели с част от настоящия състав. Сред играчите, които вероятно ще напуснат, са Улаус Скаршем, Адриан Лапеня, Иван Турицов и Илиан Илиев. Те не успяха да оправдаят очакванията и през по-голямата част от пролетния дял не попадаха в плановете на старши треньора Христо Янев.
Междувременно ЦСКА 1948 обяви, че ще предостави 300 билета за привържениците на ЦСКА София за предстоящия двубой в Бистрица. Пропуските ще бъдат пуснати в продажба днес от 9:00 часа чрез мрежата на Eventim. Домакините уточниха, че в деня на мача билети на стадиона няма да се продават, като в сектор А ще бъдат допускани единствено притежатели на абонаментни карти и членове на клубното сдружение.
Очаква се скоро да станат ясни и цените на билетите за финала за Купа на България. На 20 май от 19:00 часа на стадион Васил Левски ЦСКА ще се изправи срещу Локомотив Пловдив в битка за трофея. През миналата година цените на билетите за финала срещу Лудогорец Разград бяха 50, 30 и 20 лева, като сега се очаква стойностите да бъдат сходни, но в евро.
Предстои и финална координационна среща между СДВР, Професионална футболна лига и двата клуба, на която ще бъдат уточнени цените и разпределението на билетите по сектори. Миналата година „армейците“ бяха подкрепени от около 40 000 зрители срещу Лудогорец Разград, но загубиха финала с 0:1.








Левон Хампарцумян: Увеличението на заплатите усилва инфлационния натиск върху цените
Опозицията обвини властта за новия дълг "на сляпо", без да знае за какво ще го харчи
Чехия и Южна Африка завършиха 1:1 на Мондиал 2026
Гълъб Донев изчислил колко трябват да е новият дълг, 3,8 млрд. са достатъчни
Ще се сбъдне ли предсказанието на Ванга за извънземни на Мондиала?
Семейство Нашеви пое с колелата към Атлантическия океан
Китайската премиум марка XРeng стъпи официално в България
7 забравени коли от 90-те, които все още са много яки
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Никола Дипчиков и Александър Шлеменко преминаха успешно кантара преди ACA 204
Дейна Уайт потвърди: Ислам Махачев срещу Иън Мачадо Гари оглавява UFC 330
България започна с победа на турнира „Усти над Лабем“
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Коментари
Напиши коментар12:45 | 5 май 2026 г.
12:29 | 5 май 2026 г.
10:28 | 5 май 2026 г.
09:05 | 5 май 2026 г.
09:03 | 5 май 2026 г.
Напиши коментар