ЦСКА спечели Купата на България, но в Първа лига записа наистина трагичен сезон, в който по едно време се намираше и в зоната на изпадащите. Идването на подписалия нов договор днес Христо Янев леко стабилизира отбора, но той продължава да е далеч от желаното ниво.
ЦСКА приключи сезона със загуба с 0:1 в протоколното гостуване на Лудогорец, а това означава, че червените записаха и антирекорд, пише „Тема спорт“. За първи път в историята тимът не успява да отбележи повече от един гол в последните си 8 двубоя от първенството - срещу Монтана (1:0), Левски (1:1, 1:3 и 0:2), Лудогорец (1:0 и 0:2), ЦСКА 1948 (1:0 и 1:1). Т.е. близо два месеца армейците не могат да намерят повече от веднъж пътя към вратата на противника.
За последно това се случи при 3:0 срещу Берое в Стара Загора на 4 април, когато резултатът до 81-ата минута беше 1:0. Дори и при най-слабата си пролет в историята, през 2015 година, отборът два пъти вкара повече от един гол – при 2:3 срещу Ботев Пд и 3:1 срещу Литекс.
ЦСКА регистрира и най-нискорезултатния си сезон от далечната 1950 година насам. Тогава червените реализират 22 попадения в 18 двубоя, което означава средна резултатност 1.22 гола на мач. Показателят за завършилата онзи ден кампания е 1.31 гола на мач – 47 попадения в 36 срещи.
Сантяго Годой завърши сезона като голмайстор на армейците с 13 изстрела в мрежата, а втори се нареди миналогодишният реализатор №1 на тима Йоанис Питас с 8.
Снимка: БГНЕС








МВнР: България не се е ангажирала с "Коалицията на желаещите" за Украйна
Мъж хвърли дървена маса по 7-месечно бебе в Микрево
Две деца са с опасност за живота след сблъсък между кола и мотор в Огняново
Радиоактивен йод задейства проверка на д-р Ненков на две летища
Ива Митева става заместник-министър на транспорта
В кадър: Европол разби мрежа в България и Сърбия за трафик на мигранти
Брутална градушка колкото човешка длан удари Франция ВИДЕО/СНИМКИ
BMW и Toyota вече зареждат колите си с бензин без съдържание на петрол
Как модерните коли „мислят“ преди вас, когато натиснете газта
Xiaomi направи хибрид, които се сравнява с електромобил
Шефът на Toyota призова японските марки към обединение
UFC се завръща в Оклахома Сити с битка между Дрикус дю Плеси и Камару Усман
Антъни Джошуа отправи послание към Тайсън Фюри: Ако иска, нека дойде на моя ринг
Хабиб: Аржентина показа дух, но Англия спря да играе
Златева отчете изплащането на наследени финансови щети
Защо болестта на Паркинсон и деменцията изискват повече внимание през жегите?
Кога онлайн консултацията със специалист може да ни спести време и излишно притеснение?
Секс на плажа и с какво трябва да се внимава?
Омбудсманът иска по-силна защита на учениците със СОП
Коментари
Напиши коментар17:48 | 27 май 2026 г.
17:48 | 27 май 2026 г.
17:45 | 27 май 2026 г.
17:43 | 27 май 2026 г.
17:43 | 27 май 2026 г.
Напиши коментар