Бъдещето на Тамиму Уору в ЦСКА е поставено под сериозна въпросителна. Ръководството на „червените“ е готово да се раздели с десния защитник още преди края на летния трансферен прозорец, ако успее да привлече нов футболист на този пост.

Нов десен бек е сред приоритетите

На „Българска армия“ вече работят по подсилване на десния фланг на отбраната, особено ако отборът официално си осигури участие в основната фаза на европейските клубни турнири след реванша с Макаби Тел Авив.

В момента титуляр на десния бек е Пастор, а Мохамед Брахими е използван като алтернатива основно в двубоите от вътрешното първенство. Затова клубът търси още едно качествено решение за позицията.

Контузията усложни ситуацията на Уору

Националът на Бенин все още се възстановява от травма и не е на разположение на Христо Янев. От пристигането си в ЦСКА той има едва две официални участия – появи се като резерва срещу Карабах в Баку, а след това започна като титуляр срещу Ботев Пловдив, но беше заменен заради контузия.

Липсата на игрови ритъм и здравословните проблеми поставят под съмнение бъдещето му в състава.

ЦСКА обмисля следващия ход

Според информацията в клуба вече има съмнения дали Уору разполага с необходимото ниво, за да се наложи в ЦСКА. Ако възстановяването му се проточи, не е изключено той да бъде върнат в Ботев Враца или да бъде потърсено друго решение за бъдещето му.

С наближаването на крайния срок за картотекиране на футболистите за европейските турнири, „червените“ ще трябва да вземат окончателно решение за състава, с който ще атакуват натоварената есен.