Президентът на Милан Силио Берлускони заяви, че нито има желание, нито нужда да продава клуба. За “росонерите” в последните седмици наддават три китайски компании и тайландски инвеститор и се смяташе, че сделката е въпрос на време. Берлускони обаче заяви в интервю за “Гадзета дело Спорт”, че не знае как ще се развият нещата.
"В този момент не бих могъл да кажа как ще се развият нещата. Нека отбележа нещо. Нямам желание, намерение или необходимост да продавам Милан. С президента на Китай Си Дзинпин се запознахме покрай политическата ми кариера. Той има голямо уважение към италианския футбол и Милан. Горд съм от разбирателството, което имам с него. Искам да е ясно, че не бих продал клуба на всяка цена. Безспорно е, че футболът започна да се влияе много от парите от нефт и влиянието от Катар и стана много трудно за една фамилия да издържа цял клуб", заяви Берлускони.
“Разбира се, съществуват и изключения, каквото е Ювентус. Впрочем поздравявам "бианконерите" за класирането им за финала в Шампионската лига. Така или иначе обаче те са изключение и на фона на съвремието е мое задължение да намеря нови източници на финансови ресурси за Милан. За съжаление през последните години отборът ни загуби много шампиони, а на икономическото поле мина през лош период. Ако моята фамилия не може да разреши проблемите със собствени сили, ще е от съществено значение да се намери инвеститор, който да възроди клуба", каза още Берлускони.
"Очевидно тези, които искат да влязат в управлението на Милан, свързват всичко с моята персона. Реално не би могло да бъде и другояче, като се има предвид какво е направило моето семейство за Милан през годините. Ако не се намерят купувачи, ще трябва аз да възродя клуба. Ако разчитаме на нови инвеститори, които поискат потвърждение за моята роля, тогава аз и тези, които пристигнат в Милано, ще допринесем за връщането на отбора на позициите, които му се полагат. С едно изречение - ще продам, но ще остана и ще възродим Милан", завърши Силвио Берлускони.







България е епицентър на бури с мълнии в Европа: 450 000 за месец
ВСС не се съгласи с орязаните с над 180 млн. евро за съдебната власт в бюджета
Прокуратурата във война с Вучич: Злоупотребява с властта
Желаещи има ли? Пуснаха билетите за мача България – Грузия
Напрежение във Велико Търново заради мръсен въздух, РИОСВ: Няма замърсяване
Ново проучване показа как износването на гумите вреди на околната среда
Най-ненадеждните японски автомобили според Consumer Reports
Toyota може да използва новия си V8 и за LandCruiser 300
Защо всеки автомобил трябва да притежава системи за мониторинг на водача
Сидни Суини: „Бих се отказала от Холивуд, за да се бия“ — актрисата се влюби в бокса след ролята на легендарната Кристи Мартин
Пади Пимблет: „Ще разбия Илия Топурия“
30-ти Кумите Уикенд в Швейцария – Незабравима среща с легенда на Киокушин
Али Абделазиз: „Царукян ще измъчва и пребиe Дан Хукър“
Гъбична инфекция на половия член – какво представлява и защо се появява?
УМБАЛ „Лозенец“ стартира кампанията „Мовембър 2025“ в подкрепа на мъжкото здраве
Само 40% от българите водят здравословен начин на живот, показва голямо здравно проучване
Какво е наследствена непоносимост към фруктоза?
Коментари
Напиши коментар09:06 | 17 май 2015 г.
Напиши коментар