Легендарният защитник на Милан Алесандро Костакурта заяви, че е впечатлен от Милан този сезон, но призна, че има притеснения от защитата на отбора. „Росонерите“ са на трето място в Серия А и феновете вече започнаха да мечтаят за завръщане в Шампионската лига.
„Монтела е отговорен за тези успехи, защото вдигна цената на Милан. Той е невероятен професионалист и вдигна нивото на целия отбор със своята лично. Преди беше избухлив, но сега е много търпелив. Рецептата на всичко това е много работа, защото е видно, че в тима няма достатъчно качество.
Той успя да направи от подръчните материали много добър отбор. Това показва колко гъвкав и интелигентен е той. Сега Милан има отбор, група от играчи, в която всеки един помага на този до себе си.
Вижте последните няколко минути в мача с Палермо. Игнацио Абате беше много изморен, но когато Сусо получи топката, той се придвижи, за да му даде още една възможност. Това е много важен знак. Това е разликата между Милан и Интер в момента. Те не си помагат един на друг, духът в отбора го няма.
Наистина много ми харесва италианският проект в Милан, много е интересен. Тимът се освободи от играчи като Филип Мексес и Жереми Менез, които нямаше да се впишат в отборния дух. Именно с дух може да се стигне до Шампионската лига“, коментира Костакурта.
„Честно казано, Милан все още не разполага с отбор за Шампионската лига, докато други отбори са по-напред в това отношение. Мисля, че Юве, Рома и Наполи са по-напред в развитието си – технически и тактически. Те имат много силни състави, но липсата на мачове в Европа сега ще даде предимство на Милан.
С няколко ново попълнения този отбор ще получи още опит. Трябва му нов централен защитник и разиграващ полузащитник, но защото Мануел Локатели няма алтернатива в момента. Това вероятно ще стане през януари, след смяната на собствеността. Големият проблем обаче е в защитата. Там Монтела трябва да разреши някои неща, защото това е най-слабото звено в отбора в момента“, каза още Костакурта.







Борисов: От днес съм сигурен и свободен български гражданин
Ветрове със скорост почти 90 км/ч събориха дървета в Русенско
Обедна емисия
Мирчев: Шефът на ДАНС вече е различен и не обслужва Пеевски
Деньо Денев е освободен от длъжността зам.-председател на ДАНС
Парламентът отхвърли създаване на временна комисия за "Петрохан"
Нови 28: Кабинетът "Радев" подмени всички областни управители
Свлачище заплашва да помете АМ "Струма"?
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар