Милан - Фиорентина, мач от последния 38-и кръг на италианската Серия "А". Стадион "Сан Сиро", 19.00 часа българско време.
Вероятни състави:
Милан: Донарума, Романьоли, Бонучи, Калабрия, Родригес, Локатели, Бонавентура, Кеси, Чалханоглу, Сусо, Калинич
Фиорентина: Спортиело, Миленкович, Пецела, Лаурини, Бираги, Дабо, Бадел, Бенаси, Сапонара, Симеоне, Киеза
Прогноза на Gol.bg:
Милан успя да се класира за Лига Европа в предишния кръг, като въпросителната пред седемкратния европейски клубен шампионе дали ще намери място директно в групите на турнира, или ще трябва да минава през квалификациите.
В момента "росонерите" водят с една точка на седмия Аталанта и на теория могат да останат на шестата позиция дори при поражение. То обаче изобщо не влиза в плановете на Дженаро Гатузо и неговите момчета.
Симпатичният тим на Фиорентина е на осма позиция и само чудо може да прати "виолетовите" пред Аталанта в таблицата, защото тяхното изоставане е три точки, при доста по-лоша голова разлика.
Домакините ще бъдат без наказаните Рикардо Монтоливо и Фабио Борини, а в лазарета остава Андреа Конти. В лагера на гостите наказание изтърпява Верету.
"Росонерите" нямат поражение в 17 от последните си 19 срещи, но пък едно от тях беше доста срамно и дойде на този стадион срещу последния Беневенто в 34-ия кръг - 0:1. Гостите играят на приливи и отливи, записвайки две победи и две загуби в последните четири кръга.
Двата отбора имат равни показатели в последните девет шампионатни срещи един срещу друг, записвайки по три победи. Последната победа на Фиорентина тук дойде през ноември 2013 година.
Резултат: Милан - Фиорентина 2:1







Везенков и "Олимпиакос" спечелиха Евролигата в драматичен финал срещу "Реал" (Мадрид)
Църковен празник на 25 май, поверия и забрани на днешния ден
Прогноза за времето: Жега до 30 градуса, следват гръмотевични бури и градушки
Хороскоп за всички зодии за 25 май 2026: Уверените Лъвове постигат успехи
„Публиката слушаше без дъх, а после избухваше“: Лили Иванова с втори концерт в зала „Олимпия“
Кой е банкерът, който иска да ограничи населението на Швейцария до 10 милиона?
Салах изигра последния си мач с "Ливърпул"
Кои са доходоносните професии и тези на бъдещето?
Глоба за спиране с двигателя - оказва се, че е възможно
Защо автомобилите нямат филтър за охладителната течност
Какво дразни собствениците на електромобили
В духа на B6: Volkswagen пуска Passat с пробег от 1500 км
WBA нареди задължителен бой между Джервонта Дейвис и Флойд Скофийлд
Турки Алалших: Рико Верхувен заслужаваше да продължи срещу Усик
Шон Стрикланд се подигра на Хамзат Чимаев
Европейският шампион по борба Симеон Велков: Много ме мотивира загубата на брат ми
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментар11:42 | 20 май 2018 г.
Напиши коментар