Милан продължава с издънките си този сезон, след като падна с 0:1 от Лацио на "Джузепе Меаца" и не успя да се класира на финал за Купата на Италия. Единственото попадение в мача заби Хоакин Корея (58-ата минута).
Първата среща в Рим бе завършила 0:0 и с този успех Лацио заслужено е на финал, където ще играе срещу Аталанта или Фиорентина.
Така "росонелите" ще насочат изцяло вниманието си към Серия "А", където водят люта битка за заветното четвърто място и класиране за Шампионската лига.
Гостите от своя страна надиграха плахите си домакини, показаха много повече футболни достойнства в този двубой и логично си взеха победата и класирането за последната битка.
Срещата започна скучновато, като в първоначалните минути двата отбора основно разиграваха в средата на терена, без каквито ида било по-сериозни голови положения.
В 14-ата минута гостите понесоха сериозен удар, след като се наложи Сергей Милинкович-Савич да напусне принудително терена поради контузия.
Малко по-късно Милан скочи за дузпа за нарушение срещу Давиде Калабрия, но такава правилно не бе свирена. След половин час игра Милан бе близо до попадението, но Калабрия не успя да преодолее Томас Стракоша.
В края на полувремето двата отбора си размениха по няколко чисти положения. Първо Сусо пропусна за Милан, а малко по-късно последователно Бащош и Хоакин Корея не успяха да опънат мрежата на домакините.
Втората част започна с шанс за Лацио, но Рейна спаси удар на Лукас Лейва. Столичани продължиха да доминират, но и да пропускат, като този път отново Бащош не намери мрежата.
В 55-ата минута и Лацио поиска дузпа, но отново не бе посочена бялата точка. "Орлите" продължиха да доминират и заслужено вкараха в 58-ата минута. Тогава Чиро Имобиле изведе Хоакин Корея на чиста позиция и той направи 0:1.
Милан можеше да изравни десет минути по-късно, но Пьонтек с глава нямаше шанс. Лацио отговори с невероятно положение чрез Луис Алберто, но Рейна се намеси авторитетно.
Милан успя да вкара, но попадението на Патрик Кутроне бе отменено поради засада. В 83-ата минута Имобиле от чиста позиция стреля в аут. До края Милан натисна, но нямаше шанс и така Лацио си взе победата и заслужено е на финал.
МИЛАН - ЛАЦИО 0:1
Голмайстор: 0:1 Корея (58)
МИЛАН: Рейна - Мусакио, Калдара (65-Кутроне), Романьоли - Калабрия (40-Конти), Кесие, Бакайоко, Лаксалт - Сусо, Кастийехо (58-Чалханоолу) - Пьонтек
ЛАЦИО: Стракоша - Луис Фелипе, Ачерби, Бащош - Ромуло, Милинкович-Савич (15-Пароло), Лейва, Луис Алберто, Лулич - Корея (75-Кайседо) - Имобиле







Пътят от "Златните мостове" към Владая: Разбит, с паднали дървета, счупени мостове
Хеликоптер гаси голям пожар в Сакар планина край село Българска поляна
Централна емисия
Централна емисия
Радев обсъди мерки за превенция на детската престъпност
Русия затваря Одеса: Какво означава това за бъдещето на Украйна
Левски удари пак Кайрат, вече е на крачка до групите на Шампионската лига
"Най-красивото дете в света" се омъжи в приказна рокля като на Грейс Кели
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар00:48 | 26 апр 2019 г.
09:05 | 25 апр 2019 г.
08:17 | 25 апр 2019 г.
07:44 | 25 апр 2019 г.
06:59 | 25 апр 2019 г.
06:56 | 25 апр 2019 г.
01:08 | 25 апр 2019 г.
00:26 | 25 апр 2019 г.
00:20 | 25 апр 2019 г.
00:15 | 25 апр 2019 г.
Напиши коментар