Милан направи поредната си издънка в първенството този сезон, като стигна само до равенството 2:2 срещу Лече на "Сан Сиро". Така "червено-черните" не успяха да постигнат втора поредна шампионатна победа.

Преди това "росонерите" бяха записали три последователни загуби, но явно отново не можаха напълно да излязат от кризата и вече делят десетото място с отборите на Торино и Удинезе. И трите тима са с по 10 точки.

Лече заслужено си взе равенството, но продължава да се намира в опасната зона в края на класирането. Головете за Милан в мача забиха Чалханоглу (20) и Пьонтек (81), точни за гостите бяха Бабакар (62) и Калдерони (92).

Дебют начело на Милан направи Стефано Пиоли, но момчетата му по доста наивен начин изпуснаха победата и не успяха да го зарадват.

"Росонерите" започнаха мощно мача и можеха да вкарат още в началото, но Леао не успя да преодолее Габриел. Милан продължи да доминира, но домакините с лека ръка пропускаха, като най-деен в това бе Леао.

В 11-ата минута неточен пред вратата на Лече бе и Чалханоглу, който направи нов пропуск само три минути по-късно. Момчетата на Пиоли изцяло доминираха и диктуваха играта, но бяха твърде неточни през гола и правеха непростими пропуски.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Чалханоглу се пребори хитро със защитата на Лече и от нищожен ъгъл опъна мрежата за 1:0.

Заслужено попадение на домакините, които до края на полувремето изцяло владееха мача, но не успяха да вкарат и втори гол. Сусо и Леао нямаха шанс да дадат още по-солиден аванс на отбора си.

Второто полувреме започна с нови възможности за Милан, но отново Леао бе неточен. Така съдбата намигна на гостите и те успяха да изравнят. В 62-ата минута се стигна до дузпа, която бе свирена след преразглеждане от ВАР.

Тогава Конти игра с ръка в наказателното си поле и съдията посочи бялата точка. Донарума успя да спаси удара на Бабакар, но при добавката нямаше шанс и стана 1:1.

Милан се вдигна и сериозно притисна гостите пред наказателното им поле. Положенията се редуваха едно след друго, а Чалханоглу нацели и гредата.

В 81-ата минута Чалханоглу нахлу в наказателното поле и хитро намери Пьонтек, който засече топката в мрежата за 2:1. Гостите обаче стигнаха до равенството в продължението на мача, когато Марко Кардерони направи 2:2.

Милан - Лече 2:2

1:0 Чалханоглу (20')
1:1 Бабакар (62')
2:1 Пьонтек (81)
2:2 Марко Калдерони (92)

Милан: Дж. Донарума, Конти, Мусакио, Романьоли, Ернандес, Кеси, Билия, Пакета, Сусо, Леао, Чалханоглу

Лече: Габриел, Мекариело, Лусиони, Росентини, Калдерони, Табанели, Тахцидис, Махер, Манкосу, Фалко, Бабакар