Лацио постигна историческа победа с 2:1 при гостуването на Милан в 11-ия кръг на калчото. Успехът е първи за римските "орли" като гости на Милан от 30 години насам.

Лацио поведе с гол на Чиро Имобиле в 25-а минута, но само три по-късно Бастош си вкара автогол и възстанови равенството.

Пет минути преди края на редовното време Алберто изведе Хоакин Кореа, който с удар покрай вратаря вкара победния гол за Лацио.

За последно лациалите победиха Милан като гост през 1989 година с автогол на Паоло Малдини. Победата е трета поредна за Лацио в калчото и тимът се изкачи на 4-о място в таблицата с 21 точки.

Милан продължава да лъкатуши и при новия старши треньор Стефано Пиоли и заема едва 11-о място с 13 точки.