Милан продължава да демонстрира чудовищна форма в Серия "А", след като снощи постигна първа победа като гост над Наполи от 2010 година насам – 3:1.
През този сезон в калчото "росонерите" още не познават вкуса на загубата, въпреки че имаха тежки мачове с лидерите в класирането. Освен на "Сан Паоло", още с Интер (2:1) и Рома (3:3).
Като се вземат двубоите и от края на миналия сезон, 7-кратният първенец на Европа не е губил в първенството в 20 поредни случая – 15 победи и 5 равенства. И за първи път от сезон 2003/04 спящият гигант има поне 20 точки след 8 кръга в Серия "А". През въпросния шампионат Милан спечели титлата на Италия.
Според помощник треньора Даниеле Бонера, който водеше отбора срещу Наполи заради положителна проба за коронавирус на Стефано Пиоли, това не е случайно.
"Победата е много важна. Тя показва, че сме на прав път, но е твърде рано да говорим какво може да се случи през май. Говорих с Пиоли веднага след мача и той беше наистина радостен, дори видя момчетата в съблекалнята. Разполагаме с чудесен отбор и искаме да останем на върха колкото се може повече. Това не е проблясък, ние работим от доста време, за да стигнем дотук", каза бившият защитник, след което разкри и един от ключовете към добрите резултати на Милан.
"Имаме голямо подобрение в нагласата за мачовете, играчите влизат в тях максимално концентрирани. Никой не ни задължава да печелим всеки мач. Искаме обаче постоянно да се развиваме и да ставаме по-добри като отбор", добави Бонера.
В следващия кръг Милан приема Фиорентина и ще се опита да прекъсне серията от две поредни загуби от "виола" на "Сан Сиро" – 1:3 и 0:1. Мачът е насрочен за 29 ноември от 16.00 часа.







Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Древно езеро, изчезнало преди 100 000 години, се появи отново
Археолози откриха огромна подводна структура край Франция
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар17:55 | 24 апр 2024 г.
17:04 | 23 ное 2020 г.
13:18 | 23 ное 2020 г.
13:13 | 23 ное 2020 г.
12:59 | 23 ное 2020 г.
Напиши коментар