Милан удари с 2:0 Беневенто на стадион "Чиро Вигорито" и отново е еднолично на първото място в Италия.

Попаденията за гостите в мача забиха Франк Кесие (15-ата минута от дузпа) и Рафаел Леао (49).

Трябва да се отбележи, че Милан игра в намален състав след 34-ата минута, след като от игра бе изгонен Сандро Тонали с директен червен картон.

Беневенто обаче дори не успя да вкара и почетен гол, след като Джанлука Капрари пропусна дузпа в 60-ата минута.

Така "росонерите" са лидери в класирането с една точка повече от Интер, докато Беневенто е на десета позиция.

Милан започна мощно мача и можеше да вкара още в третата минута, но Диас стреля в аут. "Росонерите" продължиха да доминират и стигнаха до дузпа в 14-ата минута.

Тогава Туя изблъска Ребич в пеналта и бе посочена бялата точка. Зад топката застана Кесие и без проблеми вкара за 0:1.

Домакините се вдигнаха след това попадение и можеха бързо да изравнят, но удар на Роберто Инсиние се отби от гредата.

Така се стигна до 32-ата, когато Тонали извърши брутално нарушение срещу Артур Йоница и след намесата на ВАР бе декориран с директен червен картон.

До края на полувремето Беневенто натисна, но направи куп пропуски и не успя да вкара.

Милан започна ударно втората част. В 49-ата минута Ребич изведе хитро Леао, който след технични отигравания намери мрежата на домакините за 0:2.

Беневенто стигна до нови положения, но отново Инсиние пропусна. В 60-ата минута се стигна до дузпа и за домакините, но Капрари стреля в аут.

До края Беневенто доминираше, но така и не успяваше да вкара, а Кесие нацели гредата за Милан. Така "росонерите" взеха важна победа и отново са лидери в класирането в Италия.

Беневенто - Милан 0:2

0:1 Кесие (15' - дузпа)
0:2 Леао (49')

Беневенто: Монтипо, Летиция, Глик, Туя, Барба, Счиатарела, Хетемай, Йоница, Р. Инсиние, Капрари, Лападула

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Далот, Тонали, Кесие, Диас, Чалханоглу, Ребич, Леао