За пореден път „Сан Сиро“ доказа, че ненавижда предателите. Феновете на „Милан“ заклеймиха доскорошния си футболист Хакан Чалханоглу. Бяха необходими точно 11 минути, за да може турският халф да засенчи ненавистта към друг доскорошен любимец, вратарят Джанлуиджи Донарума.

Именно Чалханоглу откри резултата в голямото дерби на Италия „Милан“ – „Интер“ (1:1). Бившият „росонер“ вкара от дузпа, а след попадението не скри радостта си, слагайки и ръце върху ушите си, за подразни допълнително феновете на бившия си клуб.

Заради действията си, турският национал бе оприличен със змия. Масово тифозите на „Милан“ в социалните мрежи се обединиха около мнението, че това е новият прякор на настоящия играч на „Интер“. След впечатляващото откъм темпо дерби бе разпространена и любопитна история, останала скрита за операторите. Сандро Тонали, халфът на домакините, е отказал да се ръкува в тунела с Чалханоглу под претект, че не е показал уважение към бившия си отбор.

„Ти си един  неблагодарник и с радостта, която показа след гола, обиди всички росонери, а аз съм един от тях – обяснил Тонали, чието центрирано доведе до автогола на Стефан Де Фрай. - И ако се чудиш защо всички те освиркаха, то аз ще те уведомя: Ти отиде при най- големия ни враг. Всякаква комуникация между  нас приключи.“

На свой ред вратарят на „Милан“, румънецът Чиприян Татарушану, разкри, че е изучавал изпълненията на Лаутаро Мартинес от бялата точка. Аржентинецът пропусна през първата част, когато „Интер“ бе и по-дейният тим.

„С треньорския щаб проучихме Мартинес, докато Чалханоглу го познавам добре, но и той мен“, обясни резервният вратар на „росонерите“, цитиран от "Труд".

След двубоя стана ясно още, че смените след почивката на Един Джеко и Николо Барела са били заради техни здравословни проблеми. Тепърва ще се установи степента на нараняване и дали контузиите са достатъчно сериозни, за да отпаднат от състава на националните си отбори.