Наполи измести Милан от второто място в класирането на Серия А, след като разби Салернитана с 4:1 у дома в дербито на Кампания от 23-ия кръг на първенството.

На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол централният защитник Жуан Жезус даде преднина на домакините още в 17-та минута, но гостите изравниха в 33-та минута чрез нападателя Федерико Бонацоли.

Точно преди почивката Дрис Мертен отново изведе Наполи напред от дузпа, а през второто полувреме играчите на Лучано Спалети стигнаха до нови два гола, дело на Амир Рахмани и Лоренцо Инсиние от дузпа. Салернитана завърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Фредерик Весели в 51-та минута.

След този успех Наполи вече има 49 точки, една повече от втория Милан, който тази вече посреща Ювентус в дербито от кръга. Лидер е Интер с 53 точки и мач по-малко от неаполитанци. Салернитана е на дъното с 10 точки (тимът е с една отнета точка, след като не се яви за мача си с Удинезе заради вълна от случаи на Covid-19).