Торино отстрани шампиона на Италия на осминафинал за Купата на страната, като го победи с 1:0 след продължения като гост в осминафинален дуел. Биковете стигнаха до победата и то с човек по-малко, след като играха с 10 души от 70-ата минута, когато Кофи Джиджи бе изгонен за втори жълт картон. Милан отправи 32 удара в срещата, но така и не успя да вкара гол.

Торино продължава на четвъртфинал едва за четвърти път в ерата на президента Урбано Кайро (последните 16 години). Там биковете ще срещнат победителя от мача Самдория - Фиорентина.

Треньорът на Милан Стефано Пиоли направи пет промени в състава, който завърши 2:2 с Рома в неделя. Тогава росонерите водеха с 2:0 в 85-ата минута, но изпуснаха победата след два инкасирани гола от статични положения. Пиоли остави основните си играчи на пейката и стартира с трима централни защитници - Томори, Калулу и Габия. Новото попълнение Шарл де Кетеларе, който още чака първия си гол за Милан, бе титуляр и игра като централен нападател. Той не бе попадал в стартовия тим от октомври насам.

Първото положение в мача бе за Торино. Саша Лукич бе изведен сам срещу вратаря, но удара му бе спасен с крак от вратаря Татарушану. В края на полувремето Милан имаше две добри възможности. При първата Де Кетеларе стреля с глава след корнер, но уцели страничната греда. Белгиецът опита мощен удар от границата на наказателното поле в самия край на полувремето, но Милинкович-Савич изби в корнер.

След почивката росонерите продължиха да нападат. Добри възможности имаше пред Де Кетеаларе и Побега. В 70-ата минута Кофи Джиджи събори откъсващия се от центъра Месияс и съдията го изгони за втори жълт картон. Пиоли хвърли всичката мощ от пейката. В игра влязоха Леао, Жиру, Бенасер, Ернандес, Калабрия. Въпреки това Милан не успя да пробие отбраната на Торо и за трети път в последните 3 години тези два отбора стигнаха до продължения в мач помежду им за купата.

В тях Милан продължи да пропуска. Добри спасявания на Милинкович-Савич оставиха биковете в играта, а в 114-ата минута дойде техния миг. Месияс сбърка едно подаване пред наказателното на Торино и гостите направиха контра с ключово участие на две френски резерви. Мбайе напредна по десния фланг и пусна в центъра към връхлитащия Адопо, който от 5 метра нямаше как да сбърка - 1:0.

Торино отива на четвъртфинал след втората си победа над Милан за сезона. Биковете надвиха шампиона в първенството у дома с 2:1.

Милан - Торино 0:1

0:1 Адопо 114

МИЛАН: Татарушану, Калулу, Габия (77 Ернандес), Томори, Салемакерс (67 Месияс), Вракс (83 Бенасер), Тонали, Побега (77 Жиру), Дест (111 Калабрия), Диас (67 Леао), Де Кетеларе

ТОРИНО: Милинкович-Савич, Джиджи, Схурс, Бонджорно, Синго (111 Мбайе), Лукич, Ричи (90 Адопо), Родгирес (81 Войвода), Миранчук (91 Сек), Влашич (81 Линети), Санабрия (71 Зима)