Милан най-сетне записа победа. "Росонерите" удариха 1:0 Торино в първи мач от 22-ия кръг на Серия А.

В герой за шампиона на Италия се превърна Оливие Жиру. Френският национал донесе победата за тима си с красив гол с глава.

С успеха Милан се изкачи на третото място. Торино пък остава на 7-ото място в елита на Италия.

Преди този мач Милан бе в серия от 7 двубоя без победа във всички турнири.

Само след броени дни грандът приема Тотнъм в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите след разрушителното земетресение в Турция и Сирия.

През първата част чистите положения почти липсваха пред двете врати.

Във 2-ата мин Тео Ернандес получи в наказателното поле. Френският национал пробва удар от малък ъгъл, но шутът му излезе в аут.

Гостите от Торито отговориха с два неточни изстрела, дело Миранчук и Санабриа.

Нападателят на Торино накара Татарушану да покаже класа в 21-ата мин. Санабрия стреля веднага, щом получи топката, ала стражът на "росонерите" бе на точното място.

В 37-ата Симон Кяер допусна грешка. Топката му бе отнета от Санабрия, който отново пробва удар, но Татарушану пак го го спря.

Първото по-сериозно положение за втората част бе на сметката Милан.

Жиру изведе Леао, но Ваня Милинкович-Савич предвидливо излезе, скъси ъгъла си и изстрелът на португалеца попадна в тялото на стража.

В 55-ата мин Синго стреля опасно, но Татарушану спаси далечния му удар.

Милинкович-Савич отрази бомбен шут на Жиру в ответната атака. Първоначално вратарят не се намеси добре и изпусна топката, но след това я улови точно пред голлинията.

Мергим Войвода получи на лявото крило в 60-ата мин. Шутът на резервата обаче премина встрани от вратата на домакините.

Милан удари в 62-ата мин.

Оливие Жиру надскочи всички в наказателното поле след центриране на Ернандес и с брилятно насочен удар с глава матира Савич.

Голът бе седми за Жиру през кампанията в Серия А.

Сандро Тонали бе на сантиметри да си вкара нелеп автогол. Халфът изпрати топката към собствената си врата след корнер четвърт част преди края на срещата.

Тео Ернандес пропусна да реши всичко в мача след чудесна комбинация на "росонерите". Французинът получи на чиста позиция, но ударът му мина встрани.

До края на срещата Торино не стигна до нищо пред вратата на "росонерите". А Милан просто очакваше последния съдийски сигнал, опитвайки да задържа топката все по-дълго.

Милан - Торино 1:0

Голмайстори: 1:0 Жиру (62)

Стартови състави:

Милан: Татарушану, Калулу, Кяер, Тиау, Салемакерс, Крунич, Сандро Тонали, Тео Ернандес, Брахим Диас, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Торино: Ваня Милинкович-Савич, Джиджи, Шуурс, Бонджорно, Синго, Гинейтис, Адопо, Родригес, Миранчук, Никола Влашич, Санабри