Нападателят на Наполи Виктор Осимен ще бъде готов за реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига у дома срещу Милан следващата седмица, след като пропусна първия мач с 0:1 в сряда, каза мениджърът Лучано Спалети.

Нигерийският национал, който е лидер в голмайсторската листа на Серия А с 21 гола, беше извън терена за мачовете от първенството срещу Милан (0:4) и Лече (2:1) този месец поради разтежение на бедрото.

„Шансовете той да бъде на разположение са 100%, защото работният график беше направен в тази посока. Той получи почивка тази седмица, за да завърши работата, свършена от лекарите, тогава всичко може да се случи“, каза Спалети пред Sky Sports.

Голът на Исмаел Бенасер донесе победа на Милан с 1:0 над неаполитанците в първа среща от 1/4-финалите на Шампионската лига, а реваншът е на 18 април. Лидерът в Серия А Наполи никога не е достигал до полуфиналите на турнира.

Снимка: БГНЕС