Проблемите с контузии в Милан стават все по-големи. След като звездата Рафа Леао пропусна първия полуфинал в Шампионската лига срещу Интер, снощи и Исмаел Бенасер се контузи. Алжирецът бе сменен още през първото полувреме при загубата с 0:2 в Дерби дела Мадонина. След мача халфът си тръгна от стадиона с патерици.

Бенасер беше заменен само след 18 минути поради предполагаема контузия на коляното, а Sky Sport Italia показа по време на шоуто си след мача, че бившият халф на Емполи е напуснал стадиона с патерици.

Според италианските медии Бенасер ще премине медицински прегледи в четвъртък, но сега е под голямо съмнение преди реванша следващата седмица. Той ще се играе във вторник, 16 май и ще бъде домакинство за нерадзурите.

Бенасер има три гола и две асистенции в 40 изяви във всички състезания този сезон. Неговият съотборник Рафаел Леао пропусна първия мач поради контузия на адуктора, но Милан се надява португалецът да се завърне следващата седмица.