Милан направи нова грешна стъпка в Серия. "Росонерите" завършиха 2:2 с Лече в двубой от 12-ия кръг на италианския елит.

До почивката Милан имаше аванс от 2 гола. Оливие Жиру откри в 28-ата мин. 7 по-късно Тижани Райндерс дад солиден аванс на гостите от Милано. През втората част обаче „джалоросите“ изравниха чрез попадения на резервата Николо Сансоне и Ламек Банда

В добавеното време голмайсторът на Милан  Жиру получи жълт картон. Първо френският ас се ядоса на главния съдия за неотсъдено нарушение срещу него и бе декориран. Нападателят обаче продължи да буйства и реферът го изгони.

С ответната атака Пиколи с чудесен удар отдалеч разстреля Менян и хвърли в смут всички на пейката на Милан. Разбира се, последва проверка с ВАР, при която съдията Абисо видя фаул в атака на нападателя срещу Малик Тиау и отмени попадението.

В точката "росонерите" събраха 23 пункта и са на 3-ото място в Серия А. Лече пък е 14-и.