Капитанът на Удинезе Антонио ди Натале е пред трансфер в Милан. Вчера ветеранът е разговарял с представители на росонерите, пише "Гадзета дело спорт". Нападателят, заедно с агента му Бруно Карпеджани са се срещнали с Адриано Галиани и Ариедо Брайда.

Милан е изказал своя интерес към нападателя, а Ди Натале е разкрил, че е склонен да се премести в Милано. Очаква се Тото първо да се срещне с президента на Удинезе Джампаоло Поцо, за да изясни бъдещето си. Договорът на Ди Натале с Удинезе изтича през лятото на 2014 г. Нападателят иска продължение, но от клуба още не са склонни да му го дадат.

Ди Натале е на 35 г. и е в Удинезе от 2004 г. В кариерата си Тото има 258 гола, от които 185 са с екипа на тима от Удине. Рекордът му е 29 гола в Серия А през сезон 2009/10. Два пъти спечели приза за реализатор №1 на калчото - 2010 и 2011.

За да се осъществи трансфера всичко зависи от президента на Удинезе Джампаоло Поцо. Той е в отлични отношения с Милан. През годините много играчи минаха от "Фриули" на "Сан Сиро". Такива са Оливер Бирхоф, Марек Янкуловски и Томас Хелвег.

Сделката за Ди Натале няма да е трудна за Милан. Заплатата на Тото е 1,5 млн. евро, колкото взимаше освободения Амброзини, продължителността на договора ще е за 1 г., а и трансферната сума няма да е голяма за играч на 35 г. с изтичащ договор.

Още през миналата година Милан искаше нападателя. "Имах контакт с човек от Милан, който е високо в йерархията, но отказах. Не мърдам от Удине", заяви Ди Натале миналото лято.