Интер постигна втора победа по време на лятната си подготовка, след като надви с 4:2 новака в Серия "А" Карпи, за който през второто полувреме игра каращият проби бивш халф на ЦСКА Иван Маркович.

"Нерадзурите" поведоха още в 3-ата минута, когато новото попълнение Джофри Кондогбия изведе Родриго Паласио и аржентинецът не сбърка. Кевин Лазаня обаче успя да изравни в 23-ата минута, но секунди по-късно голмайсторът на Интер Мауро Икарди отново даде преднина на миланци.

След малко повече от половин час игра Ернанес покачи на 3:1 след перфектно изпълнение на фаул, а в началото на второто полувреме Интер поведе с 4:1.

Юто Нагатомо засече топката с глава, но я прати в гредата. Тя попадна в Лонго, който отблизо не сбърка. В 69-ата минута Матос направи загубата на Карпи малко по-почетна.

Това е втори успех за Интер след победата над Щутгартер Кикерс с 4:3, където играе Едисон Йорданов.