Интер излезе от черната серия и след 1:0 у дома над Киево постигна първата си победа в последните пет мача. Двубоят се игра на една врата, но многото пропуски попречиха на “нерадзурите” да вкарат повече голове.
Все пак Мауро Икарди донесе трите точки за тима си в началото на второто полувреме. През последните дни се заговори за напрежение между аржентинеца и Роберто Манчини. Треньорът все пак заложи на Икарди в титулярния състав и не сгреши в преценката си.
С тази победа Интер остана на четвъртото място 44 точки, с една по-малко от Фиорентина. Лидер е Наполи с 53, пред Ювентус с 51.
Интер започна срещата с голямо желание да се реваншира за предишните провали, но в първите минути Мауро Икарди и Марсело Брозович пропуснаха изгодни положения пред вратата на Киево.
Натискът на “нерадзурите” продължаваше, хората на Роберто Манчини създаваха много положения, но не успяха да вкарат поне един гол.
Това стана в началото на второто полувреме. В 48-та минута Икарди беше на точното място след поредица от рикошети и отблизо направи 1:0. Това беше 9-то попадение на аржентинеца в Серия А този сезон и общо 50-то в първенството.
Малко след това Икарди беше много близо до дубъл. В 56-та минута Нагатомо центрира отдясно на главата на аржентинеца, който разтресе горната греда.
Капитанът на Интер получи нов шанс за гол в 66-та минута. Нагатомо отново изведе Икарди на стрелкова позиция след пас през центъра, нападателят стреля мощно под гредата, но Сечулин успя да избие. В 72-та минута удар на Брозович от фаул мина на сантиметри от горната греда. Седем минути по-късно Сечулин спаси и опасен удар на Миранда с глава.
Интер - Киево 1:0
1:0 Мауро Икарди 48'
Интер: Ханданович, Нагатомо, Миранда, Мурийо, Телес, Брозович (90 - Мело), Медал, Кондогбия, Едер (84 - Ляич), Паласио (77 - Жуан), Икарди
Киево: Сечулин, Фрей, Споли, Сезар, Гоби, Ригони, Радованович (82 - Коста), Пинци (58 Кастро), Бирса (72 - М’Поку), Инглесе, Пелесиер








Ценови трус при храните - кои продукти поскъпнаха и кои поевтиняха тази седмица
Хороскоп за 28 юни 2026: Семейни проблеми за Овните, успехи за Скорпионите
Рецептата Dnes: Рулца от пушена сьомга с крема сирене
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Георги Аначков донесе трети медал за България от Европейското по сумо
Пресиян Михов е европейски шампион по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар00:41 | 5 фев 2016 г.
14:04 | 4 фев 2016 г.
13:57 | 4 фев 2016 г.
13:08 | 4 фев 2016 г.
11:47 | 4 фев 2016 г.
11:17 | 4 фев 2016 г.
08:09 | 4 фев 2016 г.
00:36 | 4 фев 2016 г.
00:12 | 4 фев 2016 г.
00:08 | 4 фев 2016 г.
Напиши коментар