Френският първенец Пари Сен Жермен стартира с много престижна победа участието си в турнира Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Воденият от Унай Емери отбор надигра трикратния европейски шампион Интер с 3:1 в Орегон.

Интересното е, че две от попаденията заби десният бек Серж Орие, който беше сочен за гонене, след като забърка скандал с обиди към бившия треньор Лоран Блан и свои съотборници.

Орие откри резултата в 14-ата минута и оформи крайното 3:1 за своя тим три минути преди края на редовното време.

Лайвин Курзава вкара втория гол за ПСЖ след час игра, а преди това Стеван Йоветич бе изравнил от дузпа в 45-ата минута.

И двата отбора играха днес без част от основните си футболисти. Единсон Кавани и Анхел Ди Мария се появиха в игра след почивката.