Интер продължи победната си серия в италианското първенство с очаквана победа 3:0 над последния в класирането Пескара. "Нерадзурите" имаха тотално превъзходство през целия мач и още до почивката си оплетоха кошница с голове на Д'Амброзио и Жоао Марио.

След почивката още едно попадение добави Едер, въпреки че головия пас на Икарди дойде след засада. Това бе седми пореден успех за Интер,с който командата на Стефано Пиоли се изкачи до четвъртото място - само на две точки от третия Наполи преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Очаквано фаворитът Интер пое контрола върху мача още от самото начало. В 13-ата минута "нерадзурите" стигнаха до първото си сериозно положение за гол. Галиардини центрира отдясно на далечната греда, където Жоао Маринда засече топката с глава, но не намери вратата.

В средата на полувремето Пескара все пак показа зъби и за малко да шокират "Меаца". В 23-ата минута Валерио Вере направи точна добавка и опъна мрежата зад Ханданович, но голът му справедливо не бе зачетен заради засада.

Секунди по-късно домакините нанесоха мигонвен ответен удар. Бизари с мъка изби далечен удар на Жоао Марио, а при последвалото центриране от корнер Данило Д'Амбриозио отблизо засече топката в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута гостите извадиха голям късмет, след като Роберто Галиарди заби мощно топката с глава след корнер, но топката профуча покрай вратата.

При следващата атака Жоао Марио направи непростим пропуск, излязъл сам срещу вратаря Бизари, който парира първия му удар, а след това и добавката на португалеца. Последва мощен далеч удар на Перишич, отново спасен от стабилния Бизари.

В края на полувремето натискът на Интер пречупи за втори път съперника. След поредната силна атака Перишич центрира остро по земя отляво и Жоао Марио от няколко метра бутна топката в мрежата - 2:0.

След почивката тимът на Стефано Пиолио продължи да доминира, макар и да понамали темпото. Нов далеч шут на Перишич мина встрани от вратата. В 58-ата минута Пескара пропусна най-добрия си шанс от началото на мача. Баебек се измъкна от защитата на домакините и отблизо не можа да преодолее Ханданович, а при добавката Вере прати топката над гредата.

В 73-ата минута Интер довърши съперника с трети гол, макар и незаслужен. Икарди в положение на засада извади топката за Едер, който от няколко метра вкара и съдийската бригада зачете гола.

Към края на мача резервата Габриел Барбоса можеше да вкара първия си гол със синьо-черната фланелка, но Бизари отрази удара му и резултатът остана 3:0 в полза на "нераздурите".

Интер - Пескара 3:0

1:0 Д'Амброзио 23
2:0 Жоао Марио 43
3:0 Едер 73

Интер: Ханданович, Д'Амброзио (85 - Сантон), Медел, Миранда, Нагатомо, Галиардини, Брозович, Кандрева (76 - Г. Барбоса), Жоао Марио, Перишич (71 - Едер), Икарди

Пескара:  Бизари, Дзампано, Стендардо (55 - Крешензи), Кода, Бираги, Бруно, Мемушай, Бенали, Кастанос (82 - Кубас), Вере, Баебек (75 - Чери)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/o1CRJJeJTnI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>