Интер се издъни жестоко в домакинството си на Сасуоло и след загубата с 1:2 направи шансовете си за класиране в квалификациите на Шампионската лига почти нищожни.

“Нерадзурите” са на 5-то място в класирането с 69 точки, с две по-малко от 4-ти Лацио. “Орлите” могат да решат всичко утре при победа в гостуването на Кротоне. В последния кръг пък предстои директен сблъсък между двата отбора, който може да се окаже протоколен.

Матео Политано смълча трибуните на “Сан Сиро” в 25-та минута, а в 72-та Доменико Берарди довърши започнатото. В края Рафиня (80) даде шансове на Интер, но за повече нямаше време. Гол на Мауро Икарди в края на първата част пък бе отменен заради засада.

Домакините започнаха активно срещата, но Сасуоло поведе с първото си по-сериозно положение. В 25-та минута гостите получиха право да изпълнят свободен удар на метри извън наказателното поле. Матео Политано стреля находчиво под стената, а Самир Ханданович остана без да мръдне - 1:0 за Сасуоло.

“Нерадзурите” опитаха да върнат бързо гола, но далечни удари на Марчело Брозович, Иван Перишич и Рафиня бяха спасени от Андреа Консили. В 44-та минута Мауро Икарди направи 1:1 след прекрасно извеждащо подаване на Брозович, но голът бе отменен заради засада. Малко след това нов шут на Икарди бе отразен от стража на гостите.

Втората част започна с хубав удар на Франческо Ачерби, който бе отразен от Ханданович. В 72-та минута гостите нанесоха втори удар по самочувствието на Интер. Доменико Берарди проби по лявото крило и от границата на наказателното поле стреля неспасяемо под гредата с десния си крак за 2:0.

До края хората на Лучано Спалети се впуснаха в стихиен натиск и стигнаха до гол в 80-та минута. Рафиня получи една топка на границата на наказателното поле и с хубав удар по тревата намери далечния ъгъл за 1:2. До края на срещата обаче Интер така и не успя да вкара втори гол.

Интер - Сасуоло 1:2

0:1 Матео Политано 25’

0:2 Доменико Берарди 72’

1:2 Рафиня 80’

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриниар, Ранокиа (76 - Валеро), Кансело, Весино (71 - Едер), Брозович, Кандрева (58 - Карамо), Рафиня, Перишич, Икарди

Сасуоло: Консили, Дел’Орко, Ачерби, Лемос (87 - Летчерт), Рожерио, Дънкан, Манянели, Мисироли, Аджапонг, Политано (-71 - Бабакар), Берарди (79 - Рагуза)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/keYr35UUuNs" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>