Интер не успя да победи в гостуването си на Удинезе най-вече заради изявите на вратаря на домакините Хуан Мусо. Срещата завърши 0:0, а аржентинецът спаси няколко невероятни положения.

Така тимът на Лучано Спалети ще трябва да трепери за 3-то си място до края на сезона, след като има 63 точки и мач повече, а от задна позиция дебнат тимовете на Аталанта (59), Рома (58) и Милан (56). За домакините пък точката бе много ценна в битката за оцеляване. Удинезе е точно над чертата - на 17-та позиция с 34 точки с 5 повече от Емполи, който утре посреща Фиорентина.

Интер започна уверено срещата и можеше да поведе в резултата още в 14-та минута. Раджа Наинголан пробва специалитета си - топовен шут от границата на наказателното поле. Вратарят на домакините Хуан Мусо обаче показа невероятен рефлекс и спаси.

Постепенно домакините изравниха играта, но атаките на гостите бяха по-опасни. Лаутаро Мартинес и Иван Перишич обаче не успяха да отправят точен удар. Родриго Де Пол и Игнасио Пусето пробваха да тестват Ханданович, а в края на първата част удар с глава на Де Майо мина над вратата.

В началото на второто полувреме Лаутаро имаше страхотен шанс. Аржентинецът отправи удар без подготовка, но Мусо отново се разтегна максимално и изби в ъглов удар. Малко след това Лаутаро опита отново, но пак нямаше късмет. В 64-та минута Наинголан също теста Мусо с далечен удар, но вратарят на домакините отново бе на мястото си.

Добрите изяви на “нерадзурите” продължиха и в 75-та минута Лаутаро пропиля още един шанс. Аржентинецът бе намерен в наказателното поле на Удинезе и стреля опасно, но ударът му бе блокиран от защитник.

В заключителните минути на срещата Интер увеличи още повече оборотите, но Хуан Мусо имаше голям ден и не допусна гол. В 87-та минута Балде Кейта засече едно центриране в наказателното поле с кинжален удар, но стражът на Удинезе отново спаси.

Удинезе - Интер 0:0

Удинезе: Мусо, Ларсен, Де Майо, Наутинк, Мандрагора, Сандро (73 - Халфредсон), Зегелар, Д’Алесандро (81 - Уилмът), Де Пол, Пусето (61 - Окака), Лазаня

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Врай, Шкриняр, Асамоа, Брозович, Валеро (63 - Икарди), Политано (77 - Кандрева), Наинголан, Перишич, Лаутаро (79 - Кейта)