Интер стигна до лесна и категорична победа над Лече с 4:0 в последен двубой от първия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Джузепе Меаца".

Футболистите на треньора Антонио Конте успяха да дръпнат в резултата с два бързи гола в средата на първото полувреме, дело на Марсело Брозович (21') и Стефано Сенси (24').

През втората част новото попълнение Ромелу Лукаку, който пристигна от Манчестър Юнайтед след голяма трансферна сага, се разписа в официалния си дебют, а Антонио Кандрева (85') оформи крайния резултат.

Така Интер започва много обнадеждаващо сезона. В следващия кръг тимът от Милано ще се изправи срещу Каляри.

"Нерадзурите" имаха леко предимство в началото на двубоя, но първата интерсна ситуация бе на сметката на гостите в 14-ата минута. Вратарят Самир Ханданович излезе от наказателното си поле, за да отнеме топката от Джанлука Лападула, но шпагатът му бе неуспешен и нападателят отправи удар. Милан Скринияр обаче се появи геройски и изби с глава пред голлинията.

В 21-ата минута домакините поведоха. Марсело Брозович получи добър пас и отправи мощен изстрел от средно разстояние в горния десен ъгъл, не оставяйки шанс на вратаря Габриел Лиспори.

Три минути по-късно Интер удвои преднината си. Стефано Сенси също опита късмета си от далечно разстояние и дръпна спусъка, преодолявайки Габриел, след като топката влезе в долния ляв ъгъл.

Двете попадения успокоиха домакините и темпото на игра чувствително падна. От това пострадаха интересните положиения и първото полувреме приключи без повече голове.

През втората час Лече се опита да отвърне на удара в 51-ата минута. Ханданович не успя да изчисти добре центрирана топка. Кълбото стигна до Джакопо Петричони, който отправи директен изстрел, който обаче бе неточен.

В 60-ата минута Ромелу Лукаку успя да се разпише в официалния си дебют за "нерадзурите". Това стана след добавка на белгиеца, след като преди това Габриел изби мощен шут на Лаутаро от границата на наказателното поле.

В 81-ата минута Матео Политано също прати топката във вратата. Голът му обаче беше отменен, тъй като при удара Лукаку, който се намираше в положение на засада и протегна крак към топката.

В 85-ата минута нов снаряд попадна във вратата на Лече. Този път негов автор бе Антонио Кандрева, който от около 30 метра отправи изключително атрактивна тупалка, която препарира влезлия като резерва вратар Ромарио Бензар.

Интер - Лече 4:0

Голмайстори: Марсело Брозович (21'), Стефано Сенси (24'), Ромелу Лукаку (60'), Антонио Кандрева (85')

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Ранокия, Скринияр, Кандрева, Весино (Барела 66'), Брозович, Сенси (Галярдини 72'), Асамоа, Лаутаро (Политано 78'), Лукаку
Треньор: Антонио Конте

Лече: Рисполи (Бензар 72'), Росетини, Лучиони, Калдерони, Петричоне (Манкозу 61'), Тахцидис, Маджер, Фалко, Ла Мантия (Фариас 61'), Лападула
Треньор: Фабио Ливерани