Един от най-добрите голмайстори в съвременния футбол едва ли ще има проблеми да се разбира с треньора в почти всеки отбор, в който отиде. Става въпрос за нападателя на Интер Ромелу Лукаку, а причината за това е, че белгиецът знае цели 8 езика.
Разбира се, последният усвоен е италианският. Лукаку бе решен да го научи, след като премина в Интер и само два месеца и половина по-късно бе способен да проведе цяло интервю на италианския след края на двубоя срещу Сасуоло.
Според ESPN Ромелу е отраснал в Белгия, като в дома му се е говорило на френски, а в училище - на фламандски (южните диалекти на нидерландския, говорени в Белгия и съседните части на Холандия и Франция.
Освен това, той е комуникирал с роднините си от Конго на лингала (език от етническата група банту). Лукаку знае и може да говори още на английски, испански, португалски и немски, въпреки че никога не е играл в първенство, в което се говори на един от последните 3 езика, пише Стандарт.
През лятото на 2018-а година, той изненада всички, когато проговори на португалски, след като Белгия бе отстранила Бразилия на Световното първенство по футбол на четвъртфиналите.








"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
Димитър Манолов: Единственото, на което държавните служители имат право, е безплатно погребение
Евертон Бала спаси "Левски" от загуба срещу "Ботев" (Враца)
Нощни акции срещу шума в София, ще проверяват обекти след 23:00 часа
3 храни, които да не ядете след изтичането на срока на годност
Цветанов за "Баба Алино": Всичко е станало със съгласието на тогавашния премиер
Вучич на митинг в Белград: Това са последните ми дни и седмици като президент
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар