Интер продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като в отложен мач от 1-ия кръг на Серия "А" разби с 5:2 като гост новака Беневенто.

"Нерадзурите" решиха изхода на сблъсъка още през първото полувреме, когато нанизаха четири попадения. На два пъти точен беше Ромелу Лукаку, а Роберто Галярдини, Ашраф Хакими и Лаутаро Мартинес се разписаха по един път.

За "вещиците" и двата гола бяха дело на Джанлука Капрари. Така Интер има пълен актив от 6 точки, а в следващия кръг гостува на Лацио. Беневенто остава с 3 т., а в неделя приема Болоня.

Стефан де Фрай се завърна в титулярния състав, след като изтърпя наказанието си. До него в центъра на защитата започнаха новото попълнение Александър Коларов и Милан Шкриниар, за когото се търси купувач.

Стефано Сенси зае мястото на Кристиан Ериксен, който стартира при драматичната победа с 4:3 над Фиорентина преди дни. Зад двамата нападатели Ромелу Лукаку и Алексис Санчес започна Артуро Видал, докато Лаутаро Мартинес седна на пейката.

В предни позиции за Беневенто Филипо Индзаги заложи на Джанлука Капрари,  Роберто Инсиние и Габриеле Мончини. В дясно на защитата действа 38-годишният Кристиан Маджо.

Интер поведе още в 28-ата секунда на мача, което беше най-бързият гол за отбора в калчото от сезон 2004/05. Александър Коларов с 60-метров пас намери Ашраф Хакими. Той направи двойно подаване с Алексис Санчес, след което пусна пас в наказателното поле. И там Ромелу Лукаку с едно докосване откри резултата!

После "вещиците" се опитаха да наложат дълбока преса и удар от добра позиция на Роберто Инсиние мина далеч от целта. По-късно Артур Йоница засече с глава след корнер, но право в ръцете на Самир Ханданович.

След това Интер пое пълен контрол върху мача, на няколко пъти домакините допуснаха елементарни грешки и само късметът ги покри. Но и той приключи в 25-ата минута, когато Ашли Йънг свали към Роберто Галярдини и халфът с удар от воле в близкия ъгъл покачи на 2:0!

Голът тотално стъписа Беневенто, футболистите не можеха да изнесат топката повече от 30 м и 180 секунди по-късно "нерадзурите" окончателно сложиха точка на спора. След поредица от нови фрапантки грешки в защита, Галярдини намери Лукаку пред вратарското поле и нападателят с удар по земя направи 3:0!

В 34-ата минута Ханданович подари топката на Джанлука Капрари и нападателят го разстреля за 1:3! Но и този момент не помогна на новака и в 42-ата минута Хамики върна преднината на миланци от три гола. Йънг пусна пас по земя към Лукаку, той не успя да засече и топката стигна до Лука Калдирола. Той обаче беше изпреварен от връхлитащия Хакими, който с едно докосване вкара за 4:1!

Пет минути след подновяването на играта Беневенто пропусна отново да намали изоставането си. Габриеле Мончини се измъкна и потърси далечния ъгъл, но лявата греда спаси Ханданович. В 64-ата минута "вещиците" изпуснаха ново положение срещу Интер, който доиграваше мача.

Удар на Гаетано Летиция беше изпит от вратаря, а при добавката току-що появилият се на терена Джанлука Лападула прати топката в аут. Малко след това Галярдини уцели гредата, а в 72-ата минута Лаутаро Мартинес беше точен за 5:1. Аржентинският национал преодоля съперник със залъгващо движение, след което с мощен удар матира Лоренцо Монтипо.

В 76-ата минута Лападула сервира топката на Капрари, който матира Ханданович за 2:5! До края Иван Перишич изпусна на празна врата, а Лападула изпусна сам срещу вратаря и нов гол не падна.

Беневенто – Интер 2:5

Голмайстори: 0:1 Лукаку (1), 0:2 Галярдини (25), 0:3 Лукаку (28), 1:3 Капрари (34), 1:4 Хакими (42), 1:5 Мартинес (72), 2:5 Капрари (76)

Беневенто: Монтипо, Маджо (46-Фулон), Калдирола, Глик, Барба, Скиатарела, Дабо (70-Хетемай), Йонита, Капрари, Инсиние (46-Туя), Мончини (64-Лападула)
Треньор: Филипо Индзаги

Интер: Ханданович, Шкриниар, Де Фрай, Коларов, Хакими, Галярдини (81-Ериксен), Видал (52-Барела), Йънг (65-Перишич), Сенси (65-Брозович), Алексис, Лукаку (65-Мартинес)
Треньор: Антонио Конте

Стадион: "Чиро Вигорито"
Съдия: Франческо Фурно
Жълти картони: Скиатарела (Беневенто)