Аржентина спечели втора победа във втория си мач от квалификационната кампания за класиране на Мондиал 2022 в зона Южна Америка.

Лионел Меси и компания обърнаха домакина Боливия и спечелиха с 2:1 на 3650 метра надморска височина в Ла Пас.

Марсело Морно изведе Боливия напред в 24-та минута, но точно преди почивката Лаутаро Мартинес изравни по интересен начин - блокирайки опит за изнасяне на топката в малкия пеналт на съперника.

В 79-ата минута нападателят на Интер записа и асистенция за автора на победния гол Хоакин Кореа, появил се от пейката. Кореа заложи на смел изстрел от движение и не остави шансове на противниковия вратар.

Победата на Аржентина в Боливия е първа за последните 15 години, а гаучосите могат да бъдат доволни, защото домакините не им отстъпваха по нито един основен показател.