Отборът на Интер оглави Серия А след заслужена победа над Лацио с 3:1 в мач от 22-рия кръг на италианското първенство.

Нерадзурите бяха по-добрият отбор през целия двубой и съвсем заслужено достигнаха до трите точки.

През първата част домакините стигнаха до два гола аванс чрез Ромео Лукаку. Той се разписа в 22-рата минута от дузпа, а в самия край на полувремето успя да удвои аванса на своите.

Четвърт час след началото на второто полувреме Лацио върна едно попадение чрез Милинкович-Савич, но само 3 минути по-късно Мартинес възстанови аванса от два гола за домакините.

Победата изведе Интер на първо място във временното класиране, а Лацио остава на седма позиция.

В следващия кръг ни очаква зрелище между първия и втория във временното класиране. Милан и Интер ще играят идната неделя от 16:00 часа.

В 20-ата минута главният съдия Микаел Фабри посочи бялата точка за нарушение на Уесли Худ срещу Лаутаро Мартинес. Бранителят атакува отзад откъсващия се нападател, закачайки опорния му крак. Ситуацията бе разгледана с ВАР и решението не бе променено. Ромелу Лукаку застана зад топката и с изстрел в десния ъгъл даде аванс на Интер.

В 43-ата минута Иван Перишич достигна до трудна топка в наказателното поле, след което подаде по земя към нахлуващия на скорост Ромелу Лукаку, но изстрелът на белгиеца бе спасен от вратаря на гостите.

Две по-късно голмайсторът на Интер реализира второ попадение. То обаче първоначално бе отменено. Ситуацията бе разгледана с ВАР и главният съдия все пак зачете попадението, след като се разбра, че Лукаку не е бил в засада.

В 61-ата минута Лацио успя да намали резултата. Сергей Милинкович-Савич стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от тялото на Гонсало Ескаланте, това подлъга Ханданович и кълбото се озова в мрежата.

Отговорът на Интер не закъсня. Авотрът на двете попадения за "нераздзурите" Лукаку направи великолепен пробив. Той навлезе в наказателното поле и подаде на Лаутаро Мартинес, който реализира на празна врата.

Интер - Лацио 3:1

1:0 - Лукаку 22' дузпа
2:0 - Лукаку 45'
2:1 - Милинкович-Савич 61'
3:1 - Мартинес 63'

Стартови състави:

Интер: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Ашраф Хакими, Николо Барела, Марсело Брозович, Кристиан Ериксен, Иван Перишич, Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку

Треньор: Антонио Конте

Лацио: Пепе Рейна, Патрик, Уесли Худ, Франческо Ачерби, Щефан Раду, Лукас Лейва, Мануел Ладзари, Сергей Милинкович-Савич, Луис Алберто, Адам Марушич, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле