Интер удари с 2:1 Торино и записа важна победа по пътя си към шампионската титла.

Гостите откриха резултата от дузпа вкарана от Ромелу Лукаку (62), "биковете" изравниха с гол на Антонио Санабрия (70). Трите точки за Интер донесе Лаутаро Мартинес с попадение в 85-ата минута.

Това беше мач номер 500 за Антонио Конте като треньор, а победата бе осма поред за "нерадзурите".

Така Интер дръпна с 9 точки на Милан и цели 13 на Ювентус в битката за титлата в Италия.

Торино пък продължава да е в дъното на класирането и ще се бори за оцеляването си.

В същото време Парма се наложи с 2:0 над Рома и сложи край на черната си серия от 17 поредни мача без победа в Серия "А".

„Вълците“ пък изиграха доста посредствен мач и загубиха ценни точки в битката за Топ 4. "Джалоросите" са пети с 50 пункта.

През първото полувреме футболистите на Торино имаха предимство, но първо Лукаку изчисти от голлинията, а след него Верди бе отказан от добрата намеса на Ханданович.

През второто полувреме и двата тима започнаха предпазливо. В 62-ата минута Армандо Ицо фаулира Лаутаро в наказателното поле, а съдията отсъди дузпа. Лукаку бе повече от категоричен от наказателния удар и даде аванс на своя тим.

В 70-ата минута Торино стигна до равенството. След корнер се стигна до разбъркване разбъркване, при което Ханданович отрази удар на резервата Симоне Дзадза, но Санабрия бе точен при добавката.

Пет минути преди края Алексис Санчес центрира, а Лаутаро след майсторско изпълнение с глава донесе победата за Интер.

Торино - Интер 1:2

0:1 Лукаку (62' - дузпа)
1:1 Санабрия (70')
1:2 Лаутаро (85')

Торино: Сиригу, Ицо, Лянко, Бремер, Войвода, Базели, Мандрагора, Лукич, Муру, Верди, Санабрия

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Галярдини, Перишич, Лукаку, Лаутаро