Интер увеличи още преднината си в класирането на Серия А, след като в отложен мач спечели очаквано с 2:1 срещу Сасуоло у дома.

Нерадзурите показаха класа и стигнаха до 10-ия си пореден триумф в шамионата, макар и да трябваше да потвеперят в края. Те вече имат 71 точки и вече водят с цели 11 пред Милан.

Двубоят бе отложен от месец март заради случаи на Ковид 19 в лагера на Нерадзурите, които обаче направиха нова крачка към титлата.

Домакините вкараха още в 10-ата минута, когато Ашли Йънг получи свободно пространство отляво, центрира отлично, а Ромелу Лукаку изпревари Кирикеш и отклони майсторски с глава в далечния ъгъл. Това бе неговият 21-и гол в първенството за сезона.

Интересно е, че гостите от Сасуоло имаха сериозно предимство при притежанието на топката, но домакините действаха солидно и не допускаха положения пред своята врата. В нападение обаче, Интер не бе особено опасен.

Жуниор Хамед Траоре тества Ханданович от дистанция, а Милан Шкриниар направи решаващ блок срещу Жереми Бога, който се бе оказал на добра позиция.

Развръзката настъпи в средата на второто полувреме. При поредната контра Лукаку намери Лаутаро Мартинес леко вляво и нападателят с отличен удар по земя направи 2:0.

Гостите обаче протестираха, защото секунди преди това Де Врай дръпна Распадори в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията, а след това и ВАР потвърди попадението.

Гостите обаче не се предадоха и в 85-ата минута предизвикаха грешка на Хакими, след което Траоре с отличен удар намери далечния ъгъл и намали изоставането.

Малко преди края Алексис Санчес пропусна да реши всичко, когато не успя да реализира с прехвърлящ удар. Интер обаче все пак спечели, а Сасуоло остава на 9-о място с 40 точки.

Интер – Сасуоло    2:1