Симоне Индзаги започна с победа периода си като треньор на Интер, след като в първия кръг на Серия А “нерадзурите” спечелиха категорично с 4:0 у дома над Дженоа. Индзаги наследи шампионски отбор от Антонио Конте след бурните месеци преди началото на сезона. Тимът от Милано продаде две от големите си звезди Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими, бе и без наказания Лаутаро Мартинес, но въпреки това взе трите точки с убедителна игра.

Още до почивката Интер вече имаше преднина от два гола след попаденията на Милан Шкриняр (6) и пристигналият Милан Хакан Чалханоглу (14). В края на първата част гол на Иван Перишич бе отменен. В 74-та минута Артуро Видал все пак реализира трето попадение във вратата на Дженоа, а Един Джеко ознаменува добрата си игра с хубав гол в края. Така Чалханоглу и Джеко дебютираха с голове, а първи минути с екипа на Интер записаха още Дензел Дъмфрис и Мартин Сатриано, който идва от примаверата на “нерадзурите”.

Двубоят започна по перфектен начин за Интер и само след шест минути игра Милан Шкриняр даде аванс за тима си. Словашкият защитник засече с глава центриране на Хакан Чалханоглу от ъглов удар и прати топката в мрежата - 1:0.

Добрата игра на “нерадзурите” продължи и в 12-та минута шут на Брозович бе отразен от Сиригу. Само две минути след това Чалханоглу ознаменува дебюта си за Интер с гол. Турският национал опъна мрежата зад Сиригу с далечен удар, който не остави никакви шансове за опитния вратар на Дженоа.

Близо до дебютен гол за Интер бе и дошлият от Рома Един Джеко. Опитният нападател нанесе хубав удар, който бе отразен от Сиригу. До края на полувремето Бастони и Брозович също опитаха да реализират, а в 45-та минута това все пак направи Иван Перишич. Хърватинът обаче имаше нещастието да види как попадението му е отменено заради засада след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

След почивката “нерадзурите” продължиха да диктуват играта, а в 56-та минута гол на Чалханоглу бе отменен заради засада. В нередовна позиция бе асистентът за попадението Иван Перишич. В 71-та минута Джеко отново бе близо до гола, след като засече с глава центриране от корнер, но Сиригу отново отби. Само три минути след това Джеко бе в основата на третия гол за Интер. Удар на босненеца бе спасен от Сиригу, Барела подаде с пета към резервата Видал, който отблизо реализира за 3:0.

В края на срещата дойде и времето за Джеко. В 88-та минута Видал центрира от зоната на дясното крило, а нападателят засече с глава топката под гредата, за да не остави никакви шансове на Сиригу.

Така Интер започна с убедителна победа защитата на титлата си, а новите попълнения Хакан Чалханоглу и Един Джеко дадоха сериозна заявка за специални неща през сезона. В следващия кръг Интер гостува на Верона, а Дженоа посреща Наполи.

Интер - Дженоа 4:0
1:0 Милан Шкриняр 6’
2:0 Хакан Чалханогли 14’
3:0 Артуро Видал 74’
4:0 Един Джеко 88’

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони (84 - Дъмфрис), Дармиян, Барела (77 - Весино), Брозович, Сенси (68 - Видал), Перишич, Чалханоглу (77 - Сатриано), Джеко

Дженоа: Сиригу, Бираски (46 - Серпе), Ванхойсден, Кришито, Стураро (71 - Мелегони), Ровела, Бадел, Камбиасо (46 - Сабели), Ернани (46 - Бианки), Калон (54 - Фавили), Пандев