Интер победи с 3:1 като гост Верона в мач от 2-ия кръг на Серия "А".

В герой за "нерадзурите" се превърна дебютантът Хоакин Кореа. Той донесе успеха за миланци в 83-ата минута, след като се разписа с глава след центриране на Матео Дармиан. В продължението оформи и крайния резултат.

Преди това Иван Илич (15) беше дал преднина за домакините, а Лаутаро Мартинес (47) изравни.

В класирането Интер има пълен актив от 6 точки, докато Верона остава с нулев актив.

В следващия кръг хората на Симоне Индзаги гостуват на Сампдория, докато веронци имат визита на Сампдория.

Първото опасно положение дойде в 12-ата минута, коато Лаутаро Мартинес стреля и вратарят Лоренцо Монтито трябваше да показва класа, като изби в корнер.

Три минути покъсно Верона изненада шампиона, като Иван Илич се възползва от грешка в защитата и направи резултата 1:0.

В 47-ата минута "нерадзурите" се върнаха в мача, когато Един Джеко беше намерен след дълъг тъч. Опитният босненец подаде към Лаутаро Мартинес, който не сбърка за 1:1.

В 60- ата минута Интер поиска дузпа за фал срещу Лаутаро, но след намесата на VAR такава не беше отсъдена.

В 83-ата минута Матео Дармиан центрира отдясно и Хоакин Кореа прати топката в десния ъгъл на вратата. В добавеното време Кореа с втория си гол реши двубоя в полза на Интер.

Верона - Интер 1:3

Голмайстори: 1:0 Илич (15), 1:1 Лаутаро Мартинес (47), 1:3 Кореа (83, 90)

Верона: Монтипо, Маняни, Гюнтер, Чекерини, Фараони, Хонгла, Илич, Лазович, Барак, Дзакани, Канчелиери

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Лаутаро Мартинес, Джеко