Интер постигна ценна победа, след като победи с 3:2 у дома лидера Наполи. Хората на Симоне Индзаги изковаха трите точки след голове на Хакан Чалханоглу (25 дузпа), Иван Перишич (44) и Лаутаро Мартинес (61), след като в 17-та минута Пьотър Жиелински бе дал аванс за гостите. В 78-та минута “адзурите” вкараха втори гол чрез Дрис Мертенс, а до края имаха шанс да изравнят, но в 90-та минута Марио Руй удари греда. Това бе първата загуба на Наполи от началото на сезона.

Така Интер е големият победител след 13-тия кръг на Серия А, след като се възползва и от загубата на Милан и скъси преднината на лидерите. Води Наполи с 32, колкото има и Милан. Интер е трети с 28.

Двата отбора изиграха страхотно първо полувреме, в която имаше от всичко по много. Интер първи загатна, че иска да остави победата на “Сан Сиро” и в 7-та минута Лаутаро Мартинес стреля опасно с глава. Малко след това и Матео Дармиан опита късмета си, но изстрелът му бе много неточен. Малко след това Наполи поведе. Гостите изградиха прекрасна контраатака, при която Лоренцо Инсинье проби по лявото крило и намери на удобна позиция Пьотър Жиелински. Полякът засече прекрасно топката под гредата и направи 1:0.

Домакините обаче реагираха много бързо и в 25-та минута изравниха от дузпа. Николо Барела стреля към вратата на Оспина, но топката се отклони в ръката на Кулибали. Първоначално реферът не отсъди дузпа, но след проверка на ВАР посочи бялата точка. От нея Хакан Чалханоглу не трепна и реализира хладнокръвно за 1:1.

Последваха два пропуска на Виктор Осимен, а пред другата врата по-точен мерник не показаха Барела и Кореа. Така се стигна до 44-та минута, когато Чалханоглу центрира от ъглов удар, а Иван Перишич надскочи пазача си и с глава прати топката зад голлинията - 2:1. Така за първи път през сезона Наполи допусна два гола в един мач.

Второто полувреме отново започна с хубави атаки и пред двете врати. Ранни шансове имаха Осимен и Лаутаро. Милан Шкриняр пък изби около голлинията нещо средно между шут и центриране на Лосано.

В 61-та минута шут на Фабиан Руис бе блокиран, а при получилата се контраатака Интер вкара трети гол. Хоакин Кореа спечели огромно пространство с топка в краката, след което намери в наказателното поле Лаутаро Мартинес. Нападателят стреля прецизно по диагонала и направи 3:1.

Наставникът на Наполи Лучано Спалети реагира с пускането в игра на Дрис Мертенс и Елиф Елмас и първият успя да намали резултата в 78-та минута. Мертенс получи пространство на границата на наказателното поле и с прекрасен удар по диагонала направи 2:3. Това бе гол номер 103 за белгиеца за Наполи в Серия А, подобрявайки постижението на Антонио Вояк.

До края на срещата Наполи натисна и в първата от 8-те минути добавено време бе на сантиметри от гола. Марио Руй удари гредата, след като засече центриране от дясното крило. Защитникът бе непокрит на далечната греда и насочи топката към вратата, но Самир Ханданович показа невероятен рефлекс и отрази. След това кълбото описа неприятна за домакините парабола, но в крайна сметка тя се отклони в горната греда. В 97-та минута подобен пропуск направи и Мертенс. Белгиецът беше намерен на далечната греда след центрираня отдясно, но насочи топката от въздуха покрай вратата.

Интер - Наполи 3:2
0:1 Пьотър Жиелински 17’
1:1 Хакан Чалханогли 25’-д
2:1 Иван Перишич 44’
3:1 Лаутаро Мартинес 61’
3:2 Дрис Мертенс 78’

Интер: Ханданович, Шкриняр, Ранокия, Бастони, Дармиан, Барела (75 - Димарко), Брозович, Чалханоолу (61 - Видал), Перишич (88 - Сатриано), Кореа (61 - Джеко), Мартинес (75 - Галярдини)

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Рахмани, Кулибали, Руи, Ангиса, Фабиан, Лосано (75 - Елмас), Жиелински, Инсинье (75 - Мертенс), Осимен (55 - Петаня)