Интер направи нова грешна стъпка в битката за титлата, след като завърши 1:1 с Фиорентина у дома в мач от 30-ия кръг на Серия А. Лукас Торейра откри резултата за гостите малко след почивката, но Дензъл Дъмфрис бързо изравни.

Равенството остави "нерадзурите" на трето място във временното класиране след Наполи и Милан, които имат с по 3 точки повече. "Росонерите" обаче могат да дръпнат с още на върха, ако спечелят точки при гостуването си на Каляри по-късно днес.

Тимът от Флоренция можеше да открие резултата още в 7-ата минута след далечен изстрел на Гонсалес, но Ханданович прояви класа и спаси. "Виолетовите" продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, като Сапонара също пробва далечен удар, а Ханданович отново бе непробиваем.

Интер стигна до първото си по-опасно положение в 37-ата минута. Джеко получи възможност да стреля, но Терачано излезе напред и отрази удара му. Три минути по-късно Лаутаро се разписа, но бе вдигнат флаг за засада.

Втората част започна с отразен шут на Видал, а при добавката си Николо Барела прати топката над вратата. В 50-ата минута добрата игра на Фиорентина най-после даде резултат.

Гонсалес намери Торейра, който отблизо откри резултата в полза на гостите. Тимът на Симоне Индзаги имаше нужда от едва пет минути, за да възстанови равенството, след като Дъмфрис с глава засече центриране на Иван Перишич.

В 62-ата минута именно хърватинът проби в наказателното поле, но Терачано улови удара му по земя. Малко по-късно реферът Даниеле Кифи посочи бялата точка за нарушение на Венути срещу Лаутаро.

Съдията обаче прегледа ситуацията с ВАР и видя, че всъщност аржентинецът е изритал защитника, заради което дузпата беше отменена. В последните секунди Коне можеше да донесе успеха на "виолетовите", след като излезе сам срещу вратаря, но Ханданович спаси по великолепен начин.

Така Интер записа второ поредно равенство, след като в миналия кръг направи 1:1 срещу Торино като гост. Шампионите имат едва една победа в последните си 7 мача в първенството и защитата на титлата им е под сериозна въпросителна.

ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА  1:1

Голмайстори: 0:1 Торейра (50), 1:1 Дъмфрис (55)

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриняр, Бастони, Дъмфрис, Барела, Видал, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Лаутаро

Фиорентина: Терачано, Венути, Миленкович, Игор, Бираги, Кастровили, Торейра, Дънкан, Гонсалес, Пьонтек, Сапонара