Интер победи с 2:0 Витория Пилзен като гост и записа първа победа в група "C" на Шампионската лига. Един Джеко и Дензъл Дъмфрис донесоха успеха на "нерадзурите" с головете в двете полувремена. Домакините пък завършиха срещата с 10 човека сед червен картон на Павел Буха.

Италианският гранд натисна още от първия съдийски сигнал и чехите бяха принудени да отговорят с грубости, като трима техни играчи получиха жълти картони. Логичното се случи в 20-ата минута, когато след многоходова комбинация топката стигна до непокрития Един Джеко, който с диагонален удар откри резултата.

В самия край на полувремето първо Джеко нанесе слаб изстрел, а при добавката Мхитарян също не успя да вкара втори гол.

Малко след почивката Бастони пресече подаване на съперника, напредна в половината на чехите и прати топката на главата на Дъмфрис, но нидерландецът не успя да вкара отблизо.

В средата на втората част Павел Буха получи червен картон след брутално влизане в краката на Николо Барела. В 70-ата минута Интер организира бърза контраатака, преминала през Хоакин и Джеко, като именно босненският стрелец намери връхлитащия в наказателното Дъмфрис, който с удар покрай Станек направи 2:0.

Така футболистите на Симоне Индзаги взеха задължителните 3 точки в Пилзен след домакинската загуба с 0:2 от Байерн в първия кръг на груповата фаза. В следващия си мач "нерадзурите" приемат Барселона на 4 октомври. Виктория пък остава на дъното без спечелена точка.

Виктория Пилзен - Интер  0:2

Голмайстори: 0:1 Джеко (20), 0:2 Дъмфрис (70)

Виктория Пилзен: Жиндрих Станек, Милан Хавел, Лукас Хейдел, Луджек Перница, Вацлав Йемелка, Лукас Калвач, Павел Буха, Йон Москера, Адам Влканова, Ян Сикора, Томас Чори

Интер: Андре Онана, Милан Шкринияр, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Марсело Брозович, Хенрих Мхитарян, Робин Госенс, Един Джеко, Хоакин Кореа