Интер стана първият отбор в историята на Серия А, който вкарва 6 гола като гост на Верона. Нерадзурите набиха съперника 6:0 на "Бентегоди" и се върнаха в топ 4, възползвайки се от грешките на Милан и Рома. Хората на Симоне Индзаги имат 60 точки от 33 кръга, с 3 по-малко от Ювентус и четири зад Лацио.

Верона пък остава затънал в битката за оцеляване точно под чертата на изпадащите с равни точки със 17-ия Специя.

Индзаги направи някои рокади в състава си, като титуляр в атаката бе Един Джеко. Той партнираше на Лаутаро Мартинес. Ханданович застана на вратата, а в центъра на защитата титулярно място получиха Д'Амброзио и Де Фрай.

Верона издържа половин час преди да капитулира напълно. В 31-ата минута Адолфо Гаич си отбеляза автогол след удар на Димарко. До 38-ата минута резултата вече беше 3:0. Хакан Чалханоглу и Един Джеко вкараха, за да успокоят тифозите.

След почивката имаше още три гола във вратата на Верона. На два пъти се разписа Лаутаро Мартинес, който осигури и попадението на Джеко преди паузата. Втори гол вкара и Един Джеко.

По този начин нерадзурите направиха отлична загрявка за сблъсъка с Рома през уикенда.

ВЕРОНА - ИНТЕР 0:6

0:1 Гаич 31 автогол, 0:2 Чалханоглу 36, 0:3 Джеко 38, 0:4 Мартинес 55, 0:5 Джеко 61, 0:6 Мартинес 90+2

ВЕРОНА: Монтипо, Фараони, Депаоли, Чекерини (82 Кабал), Маняни, Иен (62 Копола), Тамез, Лазович (46 Дуда), Абилдгор, Верди (46 Доиг), Гаич (70 Джурич)

ИНТЕР: Ханданович, Д'Амброзио (57 Дармиан), Де Фрай, Ачерби, Дъмфрис (65 Дзаноти), Мхитарян (65 Галиярдини), Чалханоглу, Брозович (78 Аслани), Димарко (57 Беланова), Джеко, Лаутаро Мартинес