Интер разби с 4:0 гостуващия Удинезе в среща от 15-ия кръг на Серия А и отново се върна на върха в класирането. Хората на Симоне Индзаги решиха  всичко в рамките не 7 минути преди почивката, когато забиха 3 попадения във вратата на съперника между 37-ата и 44-ата минута.

Хакан Чалханоглу откри резултата от дузпа в 37-ата минута, Федерико Димарко удвои в 42-ата минута, а Маркус Тюрам направи 3:0 в 44-ата минута. Крайнотно 4:0 фиксира Лаутаро Мартинес в 84-ата минута.

Така Интер събра актив от 38 точки на върха след 9-ия си пореден мач без загуба в шампионата. Удинезе пък е 16-ти с 12 пункта.

Двубоят на стадион „Сан Сиро“ започна с натиск на „Змията“. Лаутаро Мартинес една не откри резултата в 10-ата минута. Ударът с глава на аржентинския нападател обаче тресна десния дирек.

Малко след това Барела се строполи в пеналта, но реферът Марко Ди Бело не даде дузпа за домакините. Последва опасен удар на Димарко, отразен от Марко Силвестри.

Атаките към вратата на гостите не спираха. Чалханоглу шутира в аут в средата на полувремето. В 33-ата минута  Лаутаро Мартинес бе фаулиран в пеналта. Съдията Ди Бело отново не отсъди дузпа. След намесата на ВАР обаче Интер получи право да изпълни удар от бялата точка. Чалханоглу не сгреши – 1:0.

Само 5 минути по-късно Федерико Димарко удвои резултата, матирайки Силвестри след асистенция именно на турския национал.

В 44-ата минута пък Интер нанесе третия си съкрушителен удар. Маркус Тюрам прати кълбото в мрежата след пас на Хенрих Мхитарян – 3:0, с което предреши крайния изход от срещата.

След антракта двубоят на практика се доиграваше. Гостите на свой ред пропуснаха добри възможности пред вратата на Зомер. Мартин Пайеро се отчете с 2 поредни пропуска.

В 69-ата минута Лоренцо Лука се разписа във вратата на домакините. Оказа се обаче, че е имало засада и голът не бе признат.

Крайното 4:0  за Интер фиксира Лаутаро Мартинес в 84-ата минута със страхотен шут от границата на пеналта.

Интер - Удинезе 4:0

Голмайстори: 1:0 – Хакан Чалханоолу (37' - дузпа), 2:0 – Федерико Димарко (42'), 3:0 – Маркус Тюрам (44'), 4:0 -  Лаутаро Мартинес  (84')

Интер: Зомер, Бисек, Ачерби, Бастони, Дармиан, Барела, Чалханоголу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Удинезе: Силвестри, Ферейра, Кабаселе, Перес, Ебоселе, Самарджич, Уолъс, Пайеро, Земура, Перейра, Лука