Един от най-добрите вратари в историята на футбола – Джанлуиджи Буфон, официално обяви, че напуска италианския хегемон Ювентус.
Легендата заяви, че в събота при домакинството на Верона ще е последният му мач за "бианконерите", но не разкри дали ще спре с футбола. Не е тайна, че аржентинският колос Бока Хуниорс му предложи договор за една година, а кавалерът на "Старата госпожа" ще обяви бъдещето си следваща седмица.
"Бих искал да благодаря на президента на Ювентус. За мен той е повече от това, тъй като през годините изградихме уникални отношения и ни свързва истинско приятелство. За мен е чест да съм тук до теб", обърна се Джиджи към Андреа Аниели на днешната пресконференция.
"В събота ще е последния ми мач за Ювентус. Вярвам, че това е перфектният начин да приключа това невероятно приключение. Андреа е информиран със случващото се около мен. Разчитам на неговите съвети. До преди 15 дни той беше наясно с мнението ми, че искам да спра да играя, но сега има някои нови предложения. Най-интересното предложение за извън терена е от Андреа. След мача в събота, през следващата седмица, ще взема крайното решение", каза още легендата.
След мача с Верона торинци ще получат историческото си седмо поредно Скудето, като Буфон беше неразделна част от великия успех на шампионите. Буфон дебютира в Серия "А" точно преди 17 години и 295 дни – на 19 ноември 1995 г. при равенството 0:0 между Парма и Милан. Той държи рекорда за най-много минути без допуснат гол в калчото – 974 и има 300 "сухи мрежи" в 655 мача за Юве. Вратарят обаче няма да подобри постижението на Паоло Малдини за най-много срещи на Ботуша – 639 срещу 647.








Абровски: Земеделците ще получат 170 млн. евро компенсации заради войната с Иран
Тежка катастрофа в София: Кола се преобърна, има пострадала жена
Обвиняемият за катастрофата с две жертви край Мездра остава в ареста
Халкидики привлича чужди купувачи с луксозни ваканционни имоти
Световната купа "Варна" 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области
Съдът остави в ареста обвиненият за катастрофата със загиналите деца край Мездра
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Виктор Скерлев спечели бронз в Китай
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар00:29 | 18 май 2018 г.
18:34 | 17 май 2018 г.
16:03 | 17 май 2018 г.
15:48 | 17 май 2018 г.
15:34 | 17 май 2018 г.
15:22 | 17 май 2018 г.
15:01 | 17 май 2018 г.
14:44 | 17 май 2018 г.
14:41 | 17 май 2018 г.
14:40 | 17 май 2018 г.
Напиши коментар