Ювентус спечели наглед леко домакинството си на СПАЛ с 2:0 и поне временно се изкачи на върха в класирането в Серия А. Тимът на Маурицио Сари изпитваше известни трудности през първото полувреме, но нещата потръгнаха след страхотния гол на Миралем Пянич в 45-та минута. През втората част домакините доминираха напълно и след няколко пропуска Роналдо реши всичко в 78-та минута.

Двубоят ще бъде запомнен и с рекорда на Джанлуиджи Буфон, който почна като титуляр на вратата на Ювентус. Ветеранът записа мач номер 903 с клубен отбор и стана италианецът с най-много двубои, като измести легендата на Милан Паоло Малдини.

С победата Ювентус е на върха в класирането с 16 точки от първите си 6 мача, но може да бъде изместен от Интер. “Нерадзурите” са с 15 точки, а тази вечер гостуват на Сампдория. СПАЛ е на дъното с едва 3 точки от началото на сезона. Юве пък направи добра проверка за тежката седмица, която предстои пред тима - мачове с Байер Леверкузен и с Интер.

Гостите играха много дисциплинирано през първото полувреме и не оставиха много пространства пред вратата си. Идеите на Юве също не бяха чак толкова специални и затова в първия половин час хората на Маурицио Сари нямаха много положения. Първата реална опасност за Бериша бе в 34-та минута, когато след мълниеносна контраатака Пауло Дибала си нагласи прекрасно топката на левия крак и стреля фалцово по диагонала, но стражът на СПАЛ отрази.

В края на първата част Бериша спаси и удар на Аарън Рамзи с глава от няколко метра. Все пак в 45-та минута Миралем Пянич даде аванс на Ювентус след страхотен гол. Босненецът засече с невероятен фалцов удар топката от границата на наказателното поле и я заби неспасяемо под гредата за 1:0.

След почивката превъзходството на Ювентус бе пълно, но и изявите на вратаря на СПАЛ Бериша прекрасни. Стражът направи ново грандиозно спасяване в 54-та минута, когато Сами Кедира не успя да го преодолее от много близко разстояние. Кристиано Роналдо също опитваше всичко по силите си и стреляше от всевъзможни позиции. Бериша обаче редуваше спасяване след спасяване.

Така се стигна до 78-та минута, когато Кристиано реши всичко. Юве изгради прекрасна контраатака, Дибала проби по лявото крило и “качи” топката на главата на Роналдо с центриране към далечната греда. Португалецът се извиси, засече топката, а Бериша пак успя да я отклони. Тя обаче премина голлинията му и Роналдо ликуваше с третия си гол в Серия А този сезон.

В края Кристиано получи нов шанс за гол, след като засече от въздуха едно центриране отдясно. Португалецът прати топката към далечния ъгъл, но отново Бериша затвърди прекрасната си форма с ново впечатляващо подаване.

Ювентус - СПАЛ 2:0

1:0 Миралем Пянич 45’

2:0 Кристиано Роналдо 78’

Ювентус: Буфон, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Матюиди, Пянич, Кедира (61 - Джан), Рабио (77 - Бентанкур), Рамзи (65 - Бернардески), Дибала, Роналдо

СПАЛ: Бериша, Сала (72 - Янкович), Викари, Томович, Игор (76 - Палоски), Валдифиори, Мисироли, Мурджа (57 - Стрефаца), Реца, Мончини, Петаня