Италианският хегемон Ювентус постигна много трудна победа с 2:1 над Локомотив Москва в среща от група "D" на Шампионска лига.

"Бианконерите" поведоха още в 4-ата минута, когато Аарън Рамзи открадна гола от Кристиано Роналдо, с което португалецът щеше да се разпише срещу рекорден 34-ти съперник в турнира. Домакините бързо изравниха чрез звездата си Алексей Миранчук, но в 93-ата минута Дъглас Коста донесе успеха за гостите след самостоятелен рейд и двойно подаване с Гонсало Игуаин.

Малко преди победния гол Маурицио Сари смени Роналдо с Пауло Дибала. При излизането си от терена Кристиано беше видимо недоволен, отказа да поздрави треньора и му каза нещо в лицето.

В класирането Юве събра 10 точки и си гарантира участие на 1/8-финалите. Руснаците остават с 3 т. В следващия кръг, на 26 ноември, торинци приемат Атлетико Мадрид, а Байер Леверкузен гостува в Москва.

Маурицио Сари беше принуден да направи няколко промени в защита заради наказанието на Хуан Куадрадо и контузията на Матайс де Лихт. Отдясно започна Данило, а Даниеле Ругани беше предпочетен пред Мехди Демирал за партньор на Леонардо Бонучи. Аарън Рамзи беше избран за трекуартиста. Пауло Дибала имаше проблеми със стомаха и мястото му до Кристиано Роналдо в атака зае Гонсало Игуаин.

Едер отново беше единствения вариант за нападател пред Локомотив Москва. В задни позиции той беше подпомаган от Алексей Миранчук и бившия футболист на Интер Жоао Марио. В отбрана играха Бенедикт Хьоведес и Ведран Чорлука, а малко пред тях Юрий Сьомин заложи на опитния Гжегож Криховяк.

Юве поведе още в 4-ата минута. Кристиано Роналдо стреля от фаул, Гилерме трябваше спокойно да улови, но позволи топката да мине между краката му за 1:0! Аарън Рамзи направи добавка, кълбото вече беше преминало голлинията, но от УЕФА записаха попадението на името на уелския национал. Така португалският ас трябва да почака още, за да накаже 34-ти отбор в Шампионска лига, с което да излезе еднолично на върха в тази класация, изпреварвайки Лео Меси и Раул Гонзалес.

Локомотив отговори с опасен удар на Жоао Марио, който излезе в аут. После шут на Роналдо беше блокиран, а в 12-ата минута московчани изравниха. Алексей Миранчук засече с глава и гредата спаси Войсчех Счесни. Топката се върна в атакуващия халф, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:1! Така руският национал вкара във втори пореден мач срещу Юве, след като беше точен и при загубата с 1:2 в Торино.

По-късно мерникът на Кристиано изневери, а след това домакините натиснаха. Първо опасен изстрел на Марио беше избит от Данило, след това Миранчук засече прецизно центриране, но прати топката над напречната греда. В средата на полувремето Счесни улови слаб удар на Гжегож Криховяк. В 33-ата минута Юве демонстрира световна класа. Сами Кедира с пас като по учебник изведе Гонсало Игуаин, той стреля от воле, но Гилерме изби с върха на пръстите си.

Секунди по-късно вратарят отрази мощно изпълнение на Ел Пипита, до края на полувремето Кристиано отново не уцели вратата от удобна позиция. Втората част започна двуостро и Гилерме спаси шут на Роналдо от фаул от около 27 м. После удар на Рифат Жемалетдинов беше блокиран, а Дмитри Баринов не уцели вратата.

В 56-ата минута Кристиано отправи истински снаряд, точно до дясната греда, но отново вратарят на домакините го лиши от гол. После атаките към двете врати продължиха да се редуват една след друга, като Счесни направи лесно спасяване след изстрел на Миранчук, а Мираем Пянич прати топката в аут. В 67-ата минута Марио също не намери целта от удобна позиция.

В 78-ата минута Локомотив организира контра като по учебник. При нея Криховяк стреля, но Счесни изби. Топката попадна в Марио, който шутира без забавяне, но Леонардо Бонучи изби от голлинията. Малко след това Роналдо беше сменен и в 93-ата минута Юве стигна до успеха. Дъглас Коста мина като на парад през защитата на домакините, направи двойно подаване с Игуаин, който му върна с пета и бразилецът прониза Гилерме за крайното 2:1.

Локомотив Москва – Ювентус 1:2

Голмайстори: 0:1 Рамзи (4), 1:1 Миранчук (12), 1:2 Коста (90)

Локомотив (Москва): Гилерме, Игнатиев, Хьоведес, Чорлука, Рибус, Жемалетдинов (81-Мурило), Криховяк, Баринов, Марио, Миранчук, Едер
Треньор: Юрий Сьомин

Ювентус: Счесни, Данило, Бонучи, Ругани, Сандро, Кедира (69-Коста), Пянич, Рабио, Рамзи (64-Бентанкур), Игуаин, Роналдо (81-Дибала)
Треньор: Маурицио Сари

Москва, ст.: "РЗД Арена"
Съдия: Руди Бюке (Франция)
Жълти картони: Рибус (Локомотив); Бонучи, Коста (Ювентус)

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsilvydacquisto33%2Fvideos%2F1049064585472501%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>