Шампионът Ювентус нанесе първа загуба на Милан през сезона и след победата с 3:1 на “Сан Сиро” даде заявка, че е готов да защити титлата си. Големият герой за “Старата госпожа” тази вечер бе Федерико Киеза, който вкара два от головете за тима си - в 18-та и 62-та минута. Между тях Давиде Калабрия (41) бе изравнил резултата. В края на срещата пък резервата Уестън Маккени (76) гарантира трите точки за Юве.

С тях тимът на Андреа Пирло се изкачи до 4-то място в класирането с актив от 30 точки, със 7 по-малко от Милан, но и мач в аванс. Въпреки загубата, “росонерите” остават на върха в класирането. Тимът на Стефано Пиоли има 37 точки, с 1 повече от втория Интер, който по-рано днес загуби с 1:2 гостуването си на Сампдория. Рома е на третата позиция с 33 т.

Наставникът на Милан Стефано Пиоли имаше доста проблеми със състава си, а в часовете преди мача разбра, че няма да може да разчита на Раде Крунич и Анте Ребич. Двамата дадоха положителни резултати за коронавирус. Андреа Пирло имаше по-малко проблеми, като заложи в атака на Кристиано Роналдо и Пауло Дибала.

Първото полувреме бе много интересно, с положения и пред двете врати. Още във втората минута Дибала стреля от близко разстояние, топката рикошира в тялото на Симон Кяер, но Донарума внимаваше и улови. Милан отговори с хубав удар на Рафаел Леао, а в 7-та минута Войчех Шчесни направи страхотно спасяване след удар на Саму Кастийехо.

Откритата игра продължи и в 16-та минута сантиметри лишиха Ювентус от първи гол. Киеза бе оставен сам на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата и с мощен удар разтресе страничната греда. Две минути по-късно нападателят все пак реализира. Тук трябва да отбележим изящната асистенция на Пауло Дибала, който изведе Киеза с пета сам срещу Донарума, а италианският национал с удар по диагонала направи 1:0.

Малко след това Киеза проби през центъра, стигна до границата на наказателното поле и с мощен удар с левия крак предизвика ново спасяване на Донарума.

До края на полувремето Милан натисна, а Шчесни спаси няколко страхотни положения. В 22-та минута полякът само изгледа как топката облизва гредата след хубав фалцов удар на Рафаел Леао. Чалханоглу също пробва късмета си с далечни удари. Така се стигна до 41-та минута, когато Леао проби по лявото крило и намери на границата на наказателното поле Давиде Калабрия. Защитникът намери страхотно топката и с прецизен изстрел остави Шчесни безпомощен.

Второто полувреме започна с шанс за “росонерите”, след като удар на Далот бе отразен с мъка от Шчесни. Юве отговори с неточен удар на Рамзи. В 62-та минута Киеза отново попари домакините. Италианецът проби към границата на наказателното поле и с премерен удар с левия си крак не остави шансове на Донарума - 2:1.

Секунди по-късно треньорът на Ювентус Андреа Пирло изненада с изваждането на Киеза за сметката на Деян Кулушевски. В игра се включи и Уестън Маккени. Именно последните двама гарантираха победата на “Старата госпожа”.

В 76-та минута Кулушевски проби по дясното крило и намери на метри от вратата Маккени. Американецът нямаше как да сбърка и донесе трите точки за Ювентус.

Милан - Ювентус 1:3
0:1 Федерико Киеза 18’
1:1 Давиде Калабрия 41’
1:2 Федерико Киеза 62’
1:3 Уестън Маккени 76’

Милан: Донарума, Далот (81 - Малдини), Кяер (81 - Кятенгуа), Романьоли, Ернандес, Кеси, Калабрия (81 - Конти), Кастийехо (87 - Коломбо), Чалханоглу, Хауге (67 - Диас), Леао

Ювентус: Шчесни, Фработа (87 - Демирал), Де Лихт, Бонучи, Данило, Рамзи (74 - Бернардески), Рабио, Бентанкур (74 - Артур), Киеза (63 - Кулушевски), Дибала (63 - Маккени), Роналдо