Ювентус продължава с изключително колебливото си представяне в Серия "А", а голяма част от проблема на "Старата госпожа" идва от защитата. Такива са анализите след поредната грешна стъпка - този път срещу Милан (1:1).

Юве поведе още в самото начало на мача с гол на Алваро Мората. Четвърт час преди последния съдийски сигнал обаче "росонерите" изравниха чрез Анте Ребич.

Това се оказа 18-ти пореден мач в италианския елит, в който Ювентус допуска гол във вратата си, пише "Монитор". По този показател "бианконерите" са на последно място от отборите в топ 5 на европейските първенства от месец март досега.

Всъщност тази негативна серия е на трето място в историята на клуба. През 2010 г. Ювентус допуска гол в 19 поредни мача, а през 1955-а прави същото в 21 поредни мача. Според анализаторите няма да е чудно, ако в следващите няколко кръга Юве успее да „счупи“ тези рекорди.

След равенството Милан заема второ място в класирането с 9 точки. Ювентус пък е на 18-та позиция с едва 2 точки в актива си.

Снимка: БГНЕС