Ювентус оцеля при гостуването си на Фиорентина в мач от 5-ия кръг на Серия "А", който завърши 1:1.

Аркадиуш Милик вкара във втора поредна среща за "бианконерите", след като откри резултата в 9-ата минута.

В 29-ата домакините изравниха чрез Кристиан Куаме, а в самия край на полувремето "виола" получи дузпа за игра с ръка на Леандро Паредес. Но Матия Перин спаси удара на Лука Йович и донесе точката за Юве.

Така "бианконерите" вече имат 9 точки, докато Фиорентина е с 6 пункта. В следващия кръг в калчото Фиорентина гостува на Болоня, а Ювентус приема Салернитана.

Голмайсторът на Юве Душан Влахович получи почивка за предстоящото гостуване на ПСЖ в Шампионска лига и седна на пейката. Атаката поведе Аркадиуш Милик, от 1-ата минута за "бианконерите" играха още дебютантът Леандро Паредес и възстановеният Анхел Ди Мария.

В отсъствието на Леонардо Бонучи, който не е готов за 90 минути, до Глейсон Бремер в центъра на защитата застана Данило. Макс Алегри не можеше да разчита още на Войсчех Шченсни, Адриен Рабио, Пол Погба, Федерико Киеза и Кайо Жорже.

Фиорентина влезе в мача без гол в четири поредни двубоя или точно 418 минути. Задачата да сложат край на тази серия имаха Лука Йович, Кристиан Куаме и Рикардо Сотил. Аут за сблъсъка бяха контузените Алфред Дънкан, Гаетано Кастровили, както и Джакомо Бонавентура заради кончината на баща му.

В първите минути Фиорентина очаквано наложи домакински натиск, но Юве поведе още в 9-ата. Филип Костич свали във вратарското поле към Аркадиуш Милик, който засече с гърди точно пред вратата и се разписа във втори пореден мач – 1:0!

"Виола" веднага се хвърли в атаки и Глейсон Бремер с невероятна намеса спаси Матия Перин. После вратарят улови удар на Додо, а в 29-ата минута "бианконерите" изпълниха корнер. Но защитата на Фиорентина се справи, последва светкавична контра, при която Кристиан Куаме получи възхитителен пас, напредна и промуши топката покрай Перин за 1:1!

Голът вдъхнови домакините, които потърсиха пълен обрат и в края на първото полувреме получиха дузпа след намесата на ВАР. Наказателният удар беше отсъден за игра с игра на Леандро Паредес при центриране на Рикардо Сотил. Зад топката застана Лука Йович, който стреля в долния десен ъгъл, Перин докосна топката с върха на пръстите, след което и гредата му помогна – Фиорентина пропусна голям шанс да поведе!

След почивката играта беше по-равностойна, сериозните опасности липсваха, но домакините сякаш повече търсиха победата и създадоха няколко суматохи пред Перин, но дотам.

Чак в 88-ата минута станахме свидетели на интересно положение. Тогава Софиан Амрабат отправи превъзходен изстрел, но Перин направи ново чудесно спасяване и донесе точката за Юве.

Фиорентина – Ювентус 1:1

Голмайстори: 0:1 Милик (9), 1:1 Куаме (29)

Фиорентина: Терачано, Додо, Миленкович (54-Куарта), Игор, Бираги, Барак (78-Журковски), Амрабат, Малех (62-Мандрагора), Куаме (62-Иконе), Йович (78-Кабрал), Сотил
Треньор: Винченцо Италиано

Ювентус: Перин, Куадрадо (63-Кийн), Данило, Бремер, Сандро (78-Бонучи), Маккени, Паредес (83-Фаджоли), Локатели, Ди Мария (46-Де Шилио), Милик, Костич (63-Мирети)
Треньор: Макс Алегри

Флоренция, ст.: "Артемио Франки"
Съдия: Даниеле Довери
Жълти картони: Амрабат, Бираги (Фиорентина); Сандро, Локатели, Данило (Ювентус)