Ювентус победи икономично с 1:0 Фрайбург у дома в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Единствения гол вкара Анхел Ди Мария в 53-та минута, но радостта на италианците можеше да е краткотрайна, ако изравнително попадение на Лукас Хьолер не бе отменено след намесата на ВАР.  В крайна сметка за реванша след седмица шансове имат и Ювентус, и Фрайбург.

Ювентус започна добре срещата и още в 13-та минута Адриен Рабио имаше възможност да вкара за домакините. Французинът пробва късмета си си, но Марк Флекен спаси. Атаката продължи и в последствие топката отново попадна у Рабио, който стреля този път в мрежата. Атаката обаче бе спряна миг по-рано заради нарушение на Локатели срещу Хьофлер.

Шест минути по-късно Куадрадо стреля от свободен удар, но стражът на гостите улови. Малко след това и Влахович опита късмета си от фаул, но Флекен отново бе на точното място. До края на полувремето вратарят на Фрайбург спаси удари на Локатели и Куадрадо, докато Бремер и Влахович стреляха неточно.

Второто полувреме започна с нов неточен удар на Влахович с глава, за да се стигне до 53-та минута, когато Юве най-накрая поведе. Филип Костич центрира от крилото, а Анхел Ди Мария с глава реализира поредния си гол за “Старата госпожа” в Лига Европа - 4-ти от началото на надпреварата. Повече имат единствено Виктор Бонифейс от Роял Юнион и Маркъс Рашфорд от Манчестър Юнайтед.

В 62-та минута Фрайбург изравни резултата, или поне така си мислеха известно време германците. Лукас Хьолер реализира с премерен удар, но след намесата на ВАР стана ясно, че Матиас Гинтер му е подал, след като си е послужил с ръка.

Ювентус - Фрайбург 1:0
1:0 Анхел Ди Мария 53’

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Сандро (23 - Бонучи), Куадрадо, Рабио, Локатели, Мирети (46 - Фаджоли), Костич (78 - Кийн), Ди Мария, Влахович (67 - Киеза)

Фрайбург: Флекен, Линхарт (67 - Гулде), Гинтер, Садия, Гюнтер, Хьофлер, Егещайн (59 - Кайтел), Кюблер, Грифо, Шалай (59 - Доан), Хьолер (88 - Грегорич)