Севиля отново го направи! Испанският тим за пореден път се класира за финала в Лига Европа.

Андалусийци елиминираха Ювентус след голяма драма с продължения. Мачът в редовното време завърши 1:1 Първата среща в Италия завърши при същия резултат и така се стигна до продължения. В тях Севиля вкара още един гол и така пак е на финал във втория по сила турнир на УЕФА.

В последните 17 години Севиля спечели 6 трофея. А на 31 май срещу Рома, испанският тим ще гони още едно отличие от Лига Европа.

Влахович откри в 65-ата мин.

7 по-късно Сусо вкара брилянтен гол, за да изравни.

Ерик Ламела хвърли в екстаз трибуните в Севиля с гол в 5-ата мин от първото продължение.

Гол на гостите бе отменен заради засада през първата част.

Испанците пък имаха сериозни претенции за дузпа, но реферът ги подмина.

Мачът стартира с домакински натиск. В първите минути играчите на Севиля летяха по терена, а футболистите на Юве изглеждаха видимо притеснени. Това ги провокира да ритат топката просто напред.

Чак след четвърт час "бианконерите" погледаха към вратата на Севиля. Федерико Гати надскочи персоналния си пазач след корнер. Ударът му обаче бе отразен от Буну.

Лукас Окампос засече на първа греда опасно центриране в 25-ата мин. Аржентинецът виждаше как топката влиза в мрежата на съперника но в този момент Шчесни докосна със сетни усилия и я издави точно на голлинията.

Мойс Кийн се измъкна от защитата на андалусийци и стреля по диагонала в 32-ата мин. Топката със сигурност щеше да влезе в мрежата на Буну, но стражът на Севиля докосна леко топката, което промени леко пътят й и тя ес чукна в гредата.

Рабио най-сетне се разписа след куп пропуски. Французинът вкара в 42-ата мин, но голът му бе отменен заради засада.
Мануел Локатели бе изведен зад гърба на цялата отбрана на севилци и успя да намери успоредно Рабио, който прати топката в мрежата. Съдията обаче вдигна висока флага си, сигнализирайки, че ситуацията не е била редовна.

В края на първата част испанския тим имаше сериозни претенция за дузпа. Тогава Хуан Куадрадо направи брутално влизане в краката на Браян Хил на ръба на наказателното поле.

Футболистът на Ювентус не игра с топката, а просто изрита съперника си. Главният съдия обаче не наду свирката. От ВАР също не сигнализираха на рефера за нещо нередно, въпреки огромните искания на севилци.

4 мин след началото на втората част Адриен Рабио тества Буну, но мароканският страж нямаше проблеми да улови.

Акуня стреля силно към вратата на Шчесни в 52-ата мин, но ударът му бе спасен лесно.

Адриен Рабио пропиля златен шанс за гостите. Френският национал се озова на чиста позиция в 55-ата мин. Ударът му от пеналтерията обаче премина малко извън очертанията.

Една минута на терена бе нужна на Душан Влахович, за да вкара гол. Сърбинът се появи в игра в 65-ата мин. Минута по-късно той вече бе в прегръдките на съотборниците си.

Нападателят се възползва от грешка в отбраната на Севиля и откри резултата.

Влахович се пребори за топката, премина през няколко играчи на андалусийци и с хубав премерен удар матира Буну.
Радостта на гостите обаче не трая дълго. Друга резерва Сусо върна паритета. Испанецът вкара феноменален гол в 72-ата мин. Резервата премина през 2 играчи на италианците и с великолепен шут в горния десен ъгъл не остави шансове на Шчесни.

В 83-ата мин стражът на Юве спря Сузо. Офанзивният футболист стреля технично от пряк свободен удар, но този път полският вратар изби топката.

Шчесни излезе неразчетено в 89-ата мин след корнер за Севиля. Вратарят не успя да избие добре топката, която попадна на крака на Хил. Той стреля, но полският вратар изби с крак малко пред голлнията.

Стражът на Юве спаси тима си в последната минута. Ен-Несери засече центриране и стреля с глава, но Шчесни изби, точно преди топката да влети в мрежата му.

С първото си по-сериозно положения в продълженията Севиля стигна до пълния обрат. Браян Хил центрира от ляво, където Ерик Ламела с глава прати топката в мрежата на Войчех Шчесни.

След гола Юве опита да натисне. "Бианконерите" обаче стигнаха до няколко корнера, от които не успяха да създадат голова опасност пред вратата на Буну.

В 115-ата мин Севиля остана с 10 души на терена, след като Маркос Акуня бе изгонен. Бранителят получи втори жълт картон заради бавене на играта.

Севиля - Ювентус 2:1 (след продължения)

Голмайстор: 0:1 Душан Влахович (65); 1:1 Сусо (72); 2:1 (95)

Стартови състави:

Севиля: Ясин Буну, Неманя Гудел, Иван Ракитич, Юсеф Ен-Несири, Хесус Навас, Маркос Акуня, Фернандо, Оливер Торес, Браян Хил, Лоик Баде, Лукас Окампос

Ювентус: Войчех Шчесни, Глейсон Бремер, Мануел Локатели, Данило, Хуан Куадрадо, Федерико Гати, Мойс Кийн, Анхел ди Мария, Адриен Рабио, Самуел Илинг-Джуниър, Николо Фаджоли