Ювентус прие решението, взето от Спортния арбитражен съд, който нареди на клуба да плати на бившия нападател Кристиано Роналдо около 9,8 милиона евро дължими заплати, съобщиха от тима от Серия А.
Португалецът, който сега играе за Ал Насър в Саудистка Арабия, твърдеше, че Ювентус му дължи около 19,5 милиона евро (20,81 милиона долара) неизплатени заплати, свързани с намаление на възнагражденията, договорени по време на пандемията от КОВИД-19.
"Арбитражният съд потвърди валидността на споразумението за намаляване на компенсацията на Роналдо във връзка със сезон 2020/2021", се казва в изявление на Ювентус, изпратено до "Ройтерс".
Съдът постанови, че Юве трябва да плати половината от сумата, поискана от 39-годишния португалец.
"Те частично удовлетвориха искането на Роналдо, потвърждавайки отговорността на клуба в резултат на провала на преговорите, и наредиха на ответника да плати сумата от приблизително 9,8 милиона евро. Компанията, с подкрепата на своя правен съветник, преразгледа решението, взето от Арбитражния съд, но ще продължи да търси правата си", добавиха от италианския клуб.
Роналдо игра за Ювентус по време на избухналата през пролетта на 2020 година пандемия от коронавирус. Тогава формално играчите се съгласиха на намаление на заплатите, за да получат неофициално пари след време. Роналдо също прие тази схема, но после италианците така и не му доизплати дължимото. Затова той заведе дело и го спечели.
Португалецът се присъедини към клуба от Торино през август 2018-а и и помогна на тима да спечели две поредни титли в Серия А, Купата на Италия и две Суперкупи, преди да напусне Италия, за да премине в Манчестър Юнайтед през 2021 година.








Коцев: Започва премахване на незаконните постройки в "Баба Алино"
Гюров получил заплаха за атентат и бил убеждаван да запази охраната от НСО (+ВИДЕО)
Шишков: 42 удостоверения за търпимост за строежи са неистински
Николай Василев: Нямаме инфлационен проблем, да не облъчваме обществото
"Нефтен дъжд" вали над Москва ВИДЕО
ДПС иска заличаване на насилствено наложените български имена на турците
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Maserati обнови цялата си гама
Никола Дипчиков и Александър Шлеменко преминаха успешно кантара преди ACA 204
Дейна Уайт потвърди: Ислам Махачев срещу Иън Мачадо Гари оглавява UFC 330
България започна с победа на турнира „Усти над Лабем“
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Важни изследвания през бременността
Коментари
Напиши коментар11:17 | 24 апр 2024 г.
06:36 | 20 апр 2024 г.
06:33 | 20 апр 2024 г.
16:42 | 19 апр 2024 г.
13:50 | 18 апр 2024 г.
13:41 | 18 апр 2024 г.
11:07 | 18 апр 2024 г.
Напиши коментар